skorcovaz

Jak nainstaluji web kameru?

Objednala jsem si web kameru z číny a překavapivě mi nefunguje instalační CD. Nevíte prosím, jestli ji můžu naistlaovat i bez přiloženého SW?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Možná ano, možná ne. Ale spíš ne, jelikož na přiloženém cd jsou ovladače (pro počítač ne pro kameru, co má počítač s tím zařízením dělat). Možnost je ještě přesně podle názvu vyhledat na netu ovladač, pokud zde je a stáhnout jej.

Další odpovědi
led

Miroslavst ma plnú pravdu. Jedine čo môžem dodať, pri kupovaní si pozorne prečítajte na obale, pre aký systém je príslušenstvo (nielen kamera) určené. V prípade, že je určené pre systém, ktorý používate a nefunguje, reklamujte.

anonym

zkuste to, podobně jako MASS STORAGE DEVICE, veškeré flashky, čtečky karet, fotoaparáty, telefony umí pracovat pod jedním univerzálním ovladačem, Bluetooth dongly různých výrobců pracují pod jedním univerzálním ovladačem přesto že výrobce ještě zbytečně dodává CD … i tyto laciné webkamery se často s univerzálním ovladačem spokojí. Ani seznam podporovaných systémů není vždy limitující, většina webkamer, přesto že nemají avizovánu podporu pro linux v tomto operačním systému bez problému funguje. Zrátka to zkuste a je dost možné že se zařízení chytne i bez jakéhokoliv CD …