kaloja

Jak nainstalovtOS na mininotebook který má vymazaný hardisk?

dobrý den. mám nový mininotebook acer aspire one. není tak uplně nový, mám ho od kamrád, a on z něj odstraníl OS. abych se dostal k témtu… nejde mi nainstalovat OS z USB flash jednotky. v BIOSU sem nastavil bootování z USB, ale notebook mi nahlási no botable device. může mi někdo prosím poradit?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ono nestačí jen zkopírovat obsah instalačního CD na flešku…
Stáhněte si UNetbootin a tam si buď vyberte linuxovou distribuci, co chcete stáhnout (doporučím spíš Mandrivu, která má k Windows blíž nebo Kubuntu) anebo pokud máte zakoupenou originální licenci Windows, tak vložte CD a zvolte tam mechaniku, ve které CD je.

Další odpovědi
anonym

Za 1.) Flashku by jsi měl mít na FAT32 když tu mluvíš o OS
2.) Zkus si z image ubuntu vytvořit bootovatelnou flashku a nabootuj ji.