Mára.kunta

Jak nainstalovat windows přes usb?

na starší počítač a již zformátovaný hdd, cd se nějak poškrábako a nejde instalovat. Potřebuji nainstalovat zpět win xp, jedná se o velmi slabou sestavu k občasnéˇu používání. Jde to provést přes tablet (android) že se stáhnou data a pujde to nabootovat? Snad mi rozumíte. Mám momentálně k dispozici zpomalený internet a potřebuji to mít co nejdříve zprovozněné, nemužu moc nic tedy jen tak „zkoušet“, děkuji
Doplňuji:
Bohužel nemám k dispozici jiný počítač, proto nemůžu použít ani speciální program.

Odpovědi
huxa

Stáhneš instalaci win xp, naisntaluješ přes specializovaný program na flashku (nevím, jestli jde přes android), zvolíš jako první na boot flashku a potom postupuješ jako s hdd

arygnoc

z inštalačného média (resp jeho iso) si vytvorte bootovacie usb.

možno ho vytvoriť napr. pomocou programu rufus, ktorý je zadarmo a netreba ho inštalovať, stiahnete ho na http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/ostatni/ru­fus/ .

;-Q
Doplňuji:
„Bohužel nemám k dispozici jiný počítač, proto nemůžu použít ani speciální program.“

inak to nejde.
proste nejakého kamaráta poproste.
usb sa totiž musí „preparovať“ ako bootovacie médium, a to sa dá iba na počítači, nepomôže iba stiahnuť nejaké (ištalačné) súbory na flešku.
inej cesty niet, teda – aspoň o inej neviem, aby som bol presný.

;-Q