Larissa

Jak nainstalovat Windows 8 do netbooku, přičemž jsem už od něj zapomněla heslo?

Zdravím,
mám jeden netbook (2011 koupenej), ale už jsem jej dlouho nepoužívala, takže i heslo vypadlo z hlavy. Lze do něj přes flashdick i přes tento problém nainstalovat Win8? A riskuji toho hodně, když jej mám v plánu nelegálně stáhnout?

(Popřípadě, nevíte, jak restartnout ten starý (Win7)?)

Nejlepší odpověď
Bedy

Podívejte se, přeinstalace operačního systému není pro běžné uživatele, doporučuju říct někomu zkušenějšímu.
Vzhledem k tomu, že notebook je kouepn v roce 2011, tak tam nemohl být předinstalovaný Windows 8.
Určitě se nepokoušejte nelegálně stahovat ten Windows, protože Vám nemusí dlouho fungovat, navíc takový systém je mnohem zranitelnější vůči virům a v horších případech se Váš počítač může stát tzv. bílým koněm. A to byste snad nechtěla, ne?
Doplňuji:
Jinak na notebooku by měl být nějaký recovery oddíl, skrz něj lze obnovit Windows do původního stavu.
ještě můžete zkusit notebook nastartovat do nouzového režimu – stačí držet F8 a zvolit Stav nouze. tam se přihalšte jako administrátor (heslo by mělo být prázdné) a skočte do Start-ovládací panely-uživatelské účty. Tam se můžete pokusit změnit heslo vašeho současného účtu, případně si založit nový a ten zaheslovaný smazat.

Další odpovědi
anonym

Přes nouzový režim se nic nevyřeší. Kdyby to tak šlo, bylo by heslo k účtu zbytečné. Jednou jsem dostal do ruky vyřazený firemní notebook s heslem admina. Stačí si udělat Linux Live USB, nabootovat a přes aplikaci OphCrack to heslo zjistíš raz dva. Pak nemusíš řešit nějaký stahování Windows.
Doplňuji:
viz třeba zde: http://blog.i­jacek007.cz/Na­vody/odhalte-zapomenute-heslo-do-windows-pomoci-ophcrack-livecd