Avatar uživatele
Larissa

Jak nainstalovat Windows 8 do netbooku, přičemž jsem už od něj zapomněla heslo?

Zdravím,
mám jeden netbook (2011 koupenej), ale už jsem jej dlouho nepoužívala, takže i heslo vypadlo z hlavy. Lze do něj přes flashdick i přes tento problém nainstalovat Win8? A riskuji toho hodně, když jej mám v plánu nelegálně stáhnout?

(Popřípadě, nevíte, jak restartnout ten starý (Win7)?)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? JanaViki před 4085 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Podívejte se, přeinstalace operačního systému není pro běžné uživatele, doporučuju říct někomu zkušenějšímu.
Vzhledem k tomu, že notebook je kouepn v roce 2011, tak tam nemohl být předinstalovaný Windows 8.
Určitě se nepokoušejte nelegálně stahovat ten Windows, protože Vám nemusí dlouho fungovat, navíc takový systém je mnohem zranitelnější vůči virům a v horších případech se Váš počítač může stát tzv. bílým koněm. A to byste snad nechtěla, ne?
Doplňuji:
Jinak na notebooku by měl být nějaký recovery oddíl, skrz něj lze obnovit Windows do původního stavu.
ještě můžete zkusit notebook nastartovat do nouzového režimu – stačí držet F8 a zvolit Stav nouze. tam se přihalšte jako administrátor (heslo by mělo být prázdné) a skočte do Start-ovládací panely-uživatelské účty. Tam se můžete pokusit změnit heslo vašeho současného účtu, případně si založit nový a ten zaheslovaný smazat.

Upravil/a: Bedy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Přes nouzový režim se nic nevyřeší. Kdyby to tak šlo, bylo by heslo k účtu zbytečné. Jednou jsem dostal do ruky vyřazený firemní notebook s heslem admina. Stačí si udělat Linux Live USB, nabootovat a přes aplikaci OphCrack to heslo zjistíš raz dva. Pak nemusíš řešit nějaký stahování Windows.
Doplňuji:
viz třeba zde: http://blog.i­jacek007.cz/Na­vody/odhalte-zapomenute-heslo-do-windows-pomoci-ophcrack-livecd

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek