Adamisko78

Jak nainstalovat Windows 8.1 bez toho, abych ztratil fotky, hry, aplikace složky atd.?

jak nainstalovat windows 8.1 bez toho abych ztratil fotky hry aplikace slozky atd..

stahnout windows 8.1 ale nechci ztratit fotky hry aplikace stazene soubory slozky atd.. jako chci mít vsechno stejne hned po aktualizaci. predem diky za odpoved

Nejlepší odpověď
led

Pravidlo 3Z
Zálohovať, zálohovať, zálohovať!

Než, čokoľvek začnete s počítačom robiť, zálohujte si všetky potrebné dáta. Bez ohľadu na to, či nový software je, alebo nie je deštrukčný. Až po zálohovaní robte úpravy programového softwaru a operačného systému.

Další odpovědi
ivzez

Je vhodné mít HDD rozdělený minimálně na systémovou část
a druhou → mnohem větší na data a ostatní programy (já disk
dělím na víc oddílů, na dalším si zálohuji instalační programy SW,
který je nutné po instalaci nainstalovat znovu).

Systémový disk je vhodné před instalací naformátovat,
další oddíly formátovat nebudete, takže o to, co budete
mít na nich, nepřijdete.

Řadu programů lze najít v portable verzích. Pokud je umístíte
jinam než do složky ProgramFiles, budou po instalaci OS k dispozici.
Jenom bude potřeba v novém systému nastavit asociace.

Další SW je nutné po (pře)instalaci OS nainstalovat znovu
(např. Microsoft Office).

Takže záleží na tom, jaký SW používáte. Některý budete
moci používat rovnou, jiný budete muset nově nainstalovat.

Před instalací není od věci si stáhnout nejnovější ovladače
a uložit je někam, kde o ně při instalaci nepřijdete. Po instalaci
by se mohly hodit.

Edison

Pokud by šlo o upgrade, tak by se nemělo přijít skoro o nic. Ale v íme, jak MS funguje.

Petr1491

Jak říká kolega níže, nespoléhal bych se na to, že tam data zůstanou. Něco se může v průběhu instalace pokazit a o data přijdeš. Vše si zálohuj na nějaký cloud (google má myslím až 100 GB zdarma) nebo min. externí disk, ideálně na obě možnosti a až poté upgraduj. S tímhle bych si nezahrával, mluvíme tady o Windows, které dnes jedou a zítra nikoliv :)