leporela22

Jak nainstalovat tiskovou hlavu?

Dobrý den včera mi přestala fungovat tiskárna píše mi to chybu U052 „Typ tiskové hlavy není správný. Nainstalujte správnou tiskovou hlavu“ ale nic jsem s tím nedělal. Koukal jsem na nějaké fora a tam píšou že stačí vyčistit kontakty na kazetách ,ale to nic neudělalo. Z níčeho nic přestala fungovat. Typ tiskárny CANON Pixma MP550.
Pokud někdo víte budu rád už nad tím sedím asi 2 hodiny.
Děkuji

Odpovědi
ptáč

V životě jsem do tiskárny cartridge nekupoval, ani tomu nerozumím. Jenom to chci koupit a čtu o tom manuály. Jde oddělat zátka a profouknout vzduchem tak, aby inkoust vyšel ven skrz trysky? Je možné, že když tiskárna dlouho netiskla, nevznikla tvrdá zátka, která brání tryskání? Nestačí vyklopení cartridge a zasunutí zpět? Je okolí náplně zaneseno inkoustem, což je normálním projevem? Mě to taky zajímá. Aktualizuj potom svoji otázku pro nás, díky. Co píšou v manuálu? Jinak, jde tiskárna připojit i jinam a vyzkoušet třeba na chytrém telefonu? Záleží čím čistíš kontakty. Trysky se prej nesmí čistit buničinou, aby se neucpala tryska. Prohlídni pod lupou, mikroskopem. Inkoustová tiskárna bude spolehlivě fungovat jen při častém používání. Jinak se vytvoří tvrdá zátka. Tímto směrem bych hledal závadu. Kolik je v tiskárně náplní, může se použít jen jedna a to černá? Lze tisknout bez ostatních barev? Tím bych končil lokalizaci závady.

FiliZ

Pokud jsi s ní nic nedělal tak asi je kaput, u těchto tiskáren často odcházejí. Koupit novou, nová hlava se nevyplatí.