hippeace

Jak nainstalovat program kdyz mam k instalaci jen CD a notebook nemá mechaniku?

otec koupil externí wifi a k němu je instalační CD (nemá tam mechaniku) tak jsem obsah CD pretahla do flashky a zkusila to takhle ale nejde to pro linux (který má v NTB) jsou tam tři balíčky .rar a nevím co s nimi intalace nejde.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jsou to ovladače (příp. programy) pro Windows, nebudou na Linuxu fungovat – takže se kukni na web výrobce toho wifítka, zda má i ovladače pro Linux.
Pokud ne, kukni na web dané distribude Linuxu, zda dané zařízení podporuje.
A pokud ani to ne, vrať tohle a kup jinou wifinu (předpokládám, že sama si driver nenapíšeš).

Další odpovědi
Dave1

Zajdi na web stránky výrobce externí wi-fi a tam určitě budou mít drivery. Jen dej pozor a ověř si operační systém a přesný typ zařízení pro který driver stahuješ

www

Pomocí Winrar zdarma, otevřít a spustit instalaci.
Mrkni na net, nebo si nechej ukázat jak se to dělá, složité to není.

OndrisekCZ

Pokud je to .RAR tak to skus rozbalit, nevím co přesně v tom je, ale jestli je to udělané pro normální lidi (nepočítačové maniaky) tak by stačila instalačka a nic víc, musíš to rozbalit a potom zjistíš co to vlastně skrývá, potom se na to můžeš zeptat, budu se snažit poradit..