zdenda68

jak nainstalovat hru která v .zip

POtřeboval bych poradit, jak nainstalovat hru na android, která je v .zipu přepsání pripony na .apk nekdy pomuze ale není to jisté… jak se teda instalují hry ktere jsou v zipu?
Doplňuji:
Ještě chci podotknout že hra je rozdělená na jednotlivé soubory a skripty, které jsou práve v tom zipu a nevím jak z toho udělat soubor který se nainstaluje do mobilu jako hra

Nejlepší odpověď
Alesh

A co ji nejdřív rozbalit např. pomocí WinRARu?

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/win­rar/

Další odpovědi
Sůwa

Pokud máš WinRar pravým tlačítkem myši – „extrahuj vše“ a následně klik na extrahovaný soubor a „instalovat“ – dál podle pokynů programu.

anonym

Ani ales, ani suwa neradi v tomto případě správně a to navzdory souhlasnym zdviženým palcum, které zjevně nemusí vždy identifikovat správou odpověď.. Nic nerozbalujte, to vám nepomuze. Správná odpověď je tato

přejmenování zip na apk je doopravdy ten správný postup.

Proč?
Protože instalační balíček Android aplikace „apk“ je doopravdy pouze zip soubor s jinou příponou.

některé programy jsou hloupé a když poznají strukturu typickou pro zip soubor tak udělají tu chybu, že apk soubor přeměňují na zip což je chybné chování těchto programů. Vy tuto chybu změnou koncovky zpět na apk jen opravujete. Apk soubor pak v Android telefonu můžete snadno instalovat. Apk/zip soubor rozhodně nerozbalujte, to by bylo naprosto k ničemu.

.......

Závěrem podotykam, že staci instalovat aplikace a hry z oficiálního katalogu Android Market, a nebudete tento problém nikdy muset řešit. S tomto problém se setkáte pouze když budete aplikace stahovat nelegální cestou. Pak se vám Holt může stát že nějaký ten špatně pojmenovaný zip bude nutné přejmenovat zpět na apk.