Nikolka115

Jak nahrát na Lékaře že mi je špatně ?

Jeto trapný,ale pořád jsem nemocná pobolívá mě v krku a bolí mě hlava jinak mi jako nic není ale úterý jdeme na běžky a když sportuji tak mě bolí v krku a v pondělí jdu k lékaři sna mi omluvenku napíše :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Holka jedna líná! Nediv se, že tě pořád někde „loupe“ a pobolívá, když jsi tak tlustá. Obezita je nemoc, ne jen estetický problém. To, že se přecpáváš musíš řešit s odborníkem, když tví rodiče si toho nevšímají, což je děsné, protože za tebe mají zodpovědnost a mít doma skoro stodacetikilovou puberťačku a nechat ji si ničit zdraví je velmi nezodpovědné a snad i trestné.
Tvůj problém s poruchou příjmu potravy patří do stejné skupiny jako léčba mentální anorexie, takže bys měla vyhledat psychologa nebo psychiatra. Pochybuji ale o tom, že to ve čtrnácti sama uděláš. Jestli ti neotevře oči ani to, že budeš mít do budoucna nejen vleklé zdravotní problémy, takové, jaké mají obvykle lidé starší tak o padesát let více než ty, hrozí ti třeba cukrovka, infarkt apod; ani to, že budeš mít potíže v sociální oblasti – hochům budeš připadat neatraktivní, lidé se tě budou stranit, protože tě budou považovat za člověka se slabou vůlí, ze stejného důvodu těžko seženeš práci…tak to je mi líto…
Když vyloučím obezitu genetickou nebo z nemoci… Víš, já dovedu pochopit frustraci a přejídání se ze stresu – když má – byť pitomý – ale nějaký důvod. Ale nikdy nedovedu pardonovat výmluvy lenocha, který se jen rád válí a sežere na co přijde. To nedělá ani prase. Všechny tvé prozatimní otázky tomu nasvědčují. Vypasila jsem se, pomóc, co mám teď dělat? Tohle není o tom, že by se ti někdo vysmíval, ale ani si nezasloužíš, aby tě za tvé nezodpovědné chování někdo litoval. Proč? Člověk má mít nějakou sociální úroveň a má si umět stanovit pravidla. Svá vlastní, alespoň. Najdi si koníčka, kamarády. Ohol si kníra, zbav se přebytečného ochlupení, které ti tak vadí – jistě ti pomůže nějakou vhodně zvolenou léčbou lékař. Něco ze sebou udělej, hergot! Promluv si s mámou. Jestli je jí to jedno, tak zajdi ve škole za vaší třídní nebo školním psychologem, nebo k dorosťákovi. Nejsi sice dospělá, ale zas tak malé dítě také ne, abys nepochopila, že svůj život máš ve vlastních rukou. Tak proč ze sebe dělat zbytečně strašidlo. Přeji ti, aby se tvé problémy vyřešily ve tvůj prospěch. Tak něco dělej.
Jó a přestaň se ulejvat z tělocviku, to je první krok. Uvidíš, že jakmile se omezíš v „papání“, budeš trochu unavená po sportu a dáš dolů pomalu a přirozeně nějaké to kilčo, hned ti to zvedne náladu a rozjede se to v pohodě samo. Jen si dej pozor, abys nenastartovala opačný extrém! To by bylo z bláta do louže…

Další odpovědi
Seji

Píšeš, že Ti není nejlépe, tak co třeba mu říci pravdu? (nemáš co hrát) ;)

badisko

jses trubka vis to?…vcera jsis stezovala na bolest kolene a dnes pises ze chces omluvenku na bezky.....tak co kdyby jsi mu kapla bozskou ze te z nadvahy boli nohy …teda koleno a ze proste na bezky nemuzes …on ti aspon poradi co stim kolenem…a posle te na vysetreni .....jenze ty se chces jen ulejt z lyzi takze to hodis na bolest v ktrku …bravo taky reseni… ale to koleno a nadvahu to neresi ..takze raci budes lhat ..a podstatne veci nechas plavat …holka nechtel bych mit tve mysleni…fak nee..