Bucpet

Jak nahrát DVD do PC?

Potřebovala bych nahrád dvd do pc a následně nějak poslat dál. Jde to? Poradíte prosím?

Odpovědi
cochee

Už jsem to „sto roků“ nedělal, ale budeš potřebovat software DVD Decrypter, nebo jiný modernější, který umí totéž (a více). Tj. rozkódovat zakódovaný obsah DVD, aby šel následně uložit jako data. Jde o zvláštní a poměrně účinnou ochranu filmových DVD proti kopírování, jmenuje se CSS. Funguje tak, že pokusíš-li se okopírovat DVD, spláčeš nad výdělkem, kopie bude nefunkční. Ovšem přímému přehrávání originálu videa nestojí nic v cestě.

dr.luha

Stačí spustit video ve VLC přehrávači a zapnout červeným tlačítkem záznam. Nejedná se o záznam obrazovky, ale o záznam datového proudu, takže kvalita je stejná jako originál.

still

Pokud nejde o chráněný obsah DVD, zvládne požadovanou činnost mnoho programů. Vzhledem k jednoduchosti a efektivitě doporučuji program Format Factory. Je v češtině a převod DVD do video souboru (např. MP4) zvládne doslova na pár kliků myší. Ovládání programu je velmi intuitivní, zvládne ho i laik.
http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/prevo­dy_formatu/for­mat-factory/
nebo
http://www.pcfre­etime.com/for­matfactory/

Bucpet

Je to naše nahrané dvd nic nelegálního. Jde o to že je to nahrané divadelní představení dcery a chtěla bych ho nějak poslat našim než tam za čas pojedeme. Třeba jen stáhnout a pak nahrát někam třeba na uložto když to nepůjde poslat, aby to šlo stáhnout.

cochee

Tak to samozřejmě CSS ochranu nemá. Platí odpověď still, anebo prostě přes nějaký vypalovací program, např. ImgBurn. Pomocí programu disk nebudeš vypalovat, ale uložíš jeho obsah do souboru, nejlepší asi bude poměrně univerzální formát .iso, který zvládne většina vypalovacích programů. Hotový soubor .iso je velmi velký a nelze jej poslat např. mailem, takže optimální je opravdu jej uložit na uložto nebo podobnou službu, alternativně jej můžeš přenést na dostatečně velké flešce nebo paměťové kartě. U vašich potom buď .iso vypálíš, anebo v počítači rovnou přehraješ – moderní přehrávače médií umí .iso otevřít, jakoby to byl DVD disk.