joelis

Jak nahradit soubory?

Potřeboval bych radu jak nahradit nebo opravit soubory který mi chybí v součásti windowsu ,který mi vzali viry a windows neni plně funkční.Vím že mám možnost přeinstalovat windows ale já chci aby mi všechna data zůstala v počítači

Nejlepší odpověď
Retko

Kdyz vlozis instalacni CD a prochazis tim vyberem pred instalaci, tak bys mel narazit na moznost „Opravit“. Je to jeste pred tym nez si vybyras umisteni kam instalovat widle.

Další odpovědi
kenyrts

Jistě určité soubory,ale více méně se jedná o knihovny"dll"se dají stáhnout z netu,ale musíte vědět přesný název a v Googlu se vám pár odkazů určitě objeví.

fortin

Výměna systémových souborů
Především ve Windows XP se systémové soubory často pozměňují – nevinnou instalací různých programů. Kvůli těmto změnám v důležitých souborech pak Windows startují pomaleji. Jaké je řešení? Nahradit pozměněné soubory originály.
Upozornění: Pokud budete manipulovat se systémovými soubory, je třeba se připravit na to, že některé aplikace přestanou fungovat. Přesněji řečeno se jedná o aplikace, které změnu systémových souborů provedly. To ovšem svědčí o tom, že nebyly zcela korektně naprogramované, a proto doporučujeme sáhnout po freewarových alternativách, které start systému nijak nezpomalí. Chip vám ukáže, jak změněné systémové soubory vypátrat.
XP: Zvolte »Start | Spustit«a do řádku zadejte příkaz

cmd

Otevře se nové okno s příkazovým řádkem. Do něj zadejte příkaz

sfc /scannow

Připravte se ovšem na to, že budete potřebovat originální Windows-XP Setup-CD, na kterém jsou uloženy originály systémových souborů.

Kontrola: Příkaz »sfc /scannow« zkontroluje, zda nejsou změněné originální systémové soubory, případně je opraví z instalačního Setup-CD/DVD.

Vista: Zde je třeba, abyste celou proceduru prováděli s právy administrátora. Do vyhledávacího řádku zadejte příkaz

cmd

Během několika sekund se vyhledá program cmd. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a ze zobrazené nabídky zvolte »Spustit jako správce«. Zadejte stejný příkaz jako v XP, tedy

sfc /scannow

Spustí se ověřování systémových souborů – to trvá několik minut.