Avatar uživatele
joelis

Jak nahradit soubory?

Potřeboval bych radu jak nahradit nebo opravit soubory který mi chybí v součásti windowsu ,který mi vzali viry a windows neni plně funkční.Vím že mám možnost přeinstalovat windows ale já chci aby mi všechna data zůstala v počítači

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Retko

Kdyz vlozis instalacni CD a prochazis tim vyberem pred instalaci, tak bys mel narazit na moznost „Opravit“. Je to jeste pred tym nez si vybyras umisteni kam instalovat widle.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

Jistě určité soubory,ale více méně se jedná o knihovny"dll"se dají stáhnout z netu,ale musíte vědět přesný název a v Googlu se vám pár odkazů určitě objeví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fortin

Výměna systémových souborů
Především ve Windows XP se systémové soubory často pozměňují – nevinnou instalací různých programů. Kvůli těmto změnám v důležitých souborech pak Windows startují pomaleji. Jaké je řešení? Nahradit pozměněné soubory originály.
Upozornění: Pokud budete manipulovat se systémovými soubory, je třeba se připravit na to, že některé aplikace přestanou fungovat. Přesněji řečeno se jedná o aplikace, které změnu systémových souborů provedly. To ovšem svědčí o tom, že nebyly zcela korektně naprogramované, a proto doporučujeme sáhnout po freewarových alternativách, které start systému nijak nezpomalí. Chip vám ukáže, jak změněné systémové soubory vypátrat.
XP: Zvolte »Start | Spustit«a do řádku zadejte příkaz

cmd

Otevře se nové okno s příkazovým řádkem. Do něj zadejte příkaz

sfc /scannow

Připravte se ovšem na to, že budete potřebovat originální Windows-XP Setup-CD, na kterém jsou uloženy originály systémových souborů.

Kontrola: Příkaz »sfc /scannow« zkontroluje, zda nejsou změněné originální systémové soubory, případně je opraví z instalačního Setup-CD/DVD.

Vista: Zde je třeba, abyste celou proceduru prováděli s právy administrátora. Do vyhledávacího řádku zadejte příkaz

cmd

Během několika sekund se vyhledá program cmd. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a ze zobrazené nabídky zvolte »Spustit jako správce«. Zadejte stejný příkaz jako v XP, tedy

sfc /scannow

Spustí se ověřování systémových souborů – to trvá několik minut.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek