Baru.kon

Jak nahradit slova „ježiši, proboha, panebože,…“?

Dobrý den,
pořád mi vrtá hlavou, jakými podobnými výrazy nahradit údiv, aby to neznělo „divně“. Chci se totiž vyvarovat výrazům spojených s bohem a absolutně nemůžu přijít na nějaká podobná slova. Poradíte?

Nejlepší odpověď
Terixína

Napadá mě jen jémine, jemináčku, jeminánku, propánakrále… Jinak třeba frází – to snad ne, to snad není pravda, ježkovy voči… :D

Další odpovědi
Mc Merkurion

… „no tě péro“ …

zjentek

Aby to neznělo divně?

éééh!
áááá!
uuuf!
ssss!
nééé!
jááj!

Kepler

Mein Gott, oh my god…ale ne vážně: třeba: no, to mě podrž!, to jsem blázen, magor!, vidíš to co já?, já snad mám halucucanice!, Stalinova noho! …