paul1

Jak nadáváte, když se Vám něco nedaří?

Já někdy nadávám jako špaček (kua práce a pod). Manželce to velmi vadilo, tak jsem zkoušel to nějak změnit, např. překlad do francouzštiny (putain de travail – foneticky pýtá d travai), ale to mi znělo málo jadrně, neulevil jsem si. Přišel jsem na jiný způsob, který jsem bohatě uplatnil včera. Pračka odmítla vypouštět vodu, hlásila závadu, je třeba vyčistit filtr. To ale chtělo vypustit vodu. No šlo to bídně. Podložil jsem nízký plech z trouby (vysoký cca 2 cm), jiný se pod pračku nevešel a po troškách vypouštěl vodu a vyléval do umyvadla. Jenže to šlo bídně – udržet nízký plech s vodou v rovině, aby se nevylévala, to byl ptoblém. Ani nadávky moc nepomáhaly. Používal jsem československou kombinaci – pokud jste viděli film „Pacho Hybský zbojník“ od režiséra Martina Ťapáka, tak tam byly používané výrazy tristo hrmených, tisíc hrmených atd.
Tak jsem si ho upravil na třista hrmených, když to nešlo i tak, tak pětset hrmených atd. To mi nějak pomohlo. Vodu jsem povyléval a v otvoru pro filtr našel knoflík, který blokoval čerpadlo. Pomohla pinzeta. Po spuštění nabrala pračka vodu a praní dokončila.

https://www.csfd­.cz/film/24866-pacho-hybsky-zbojnik/prehled/

Nejlepší odpověď
aliendrone

No asi takhle. Nejsem sice „mistr světa“, ale v takové okresním kole bych si zajisté hanbu neudělal! ;) :D :D
Ono je to asi odrazem z dětství, mutti EXTRÉMNĚ nesnášela „nezpůsobné chování“ a drezúrovala nás jako cirkusové čoklíky. Stačilo jen „nezpůsobně položit lokty na stůl“ při jídle, či „nespisovná mluva“, na nějaké nadávání se prostě nedalo ANI POMYSLET! :(

Možná proto, jakýmsi „zvráceným způsobem pozdní odvety“ nadávám usilovně, ze srdce a RÁD! A to dokonce i když to není moc zapotřebí. Ale já MOHU, protože to mám DOPORUČENO od páně dochtora, víme? Prý je pro mne lepší a zdravější vypustit páru skrze pár nadávek, než to v sobě dusit (s nezbytným výbuchem, který nakonec tak jako tak přijde) nebo rovnou projevovat nelibost fyzickou agresí. To se mám, HEČ! :) Ale jinak nic moc, zakazuje mi kouřit, chlastat, jíst mňamikózní jídla a vůbec všechny dobré věci – klasika, však to mnozí znáte. :(

Další odpovědi
jirka F

Do háje, sakra , do prkýnka.Vulgarismy nepoužívám jsou mě odporné.

Kepler

Bohužel používám vulgarismy, páč jsem vyrostl v hornickém kraji. Nahrazoval jsem hlásky – např. „pudel“, což mě naučila dcera, když ještě neuměla moc mluvit. Nějakou dobu jsem se snažil nadávat maďarsky, která je taky dost jadrná, ale nějak se to neujalo. Tisíc hrmených, Pacho, oni mi neveria!

Ametyst

Já když se naštvu, tak nemluvím vůbec, ani česky. 🙂 Vulgarismy nepoužívám, protože se nechci podobat bývalým tmavým sousedům.

Rokio

Moc často nenadávám. Když už ale použiji nějakou tu nadávku, řeknu kurnik šopa, nebo kurňa.

orwell

Daří, nedaří… Poslední dobou zahajuji každou práci sérií nadávek, už proto, že se mi ji nepodařilo odklonit. Všechny jsou zde nepublikovatelné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

Pro „Smack“ – joj až tak upřímnou odpověď jsem nečekal.