chudst

Jak nabít spotřebiče v Americe

Otázka trošku nahonem – dnes večer odlítám do Ameriky. Koupil jsem si adaptér na zásuvky, ale vůbec jsem si neuvědomil, že tam, kde letím, mají pouze 110V.

Mohu si přesto nabít mobil (foťák)? Nebo musím mít nějaké trafo? (A pokud ano, seženu ho v Tescu? Případně kolik stojí? Mě nenapadá, kde bych ho jinde do půlnoci sehnal ^^; )
Doplňuji:
Dodatek: „musim“ je mysleno vazne „musim“, ne ze by to bylo lepsi.

Nejlepší odpověď
Drap

Pro foťák by měl stačit adaptér, možná bude nabití trvat o chvíli déle.

Další odpovědi
led

Skúste sa pozrieť, či na nabíječke nie je napísaná dvojitá sieť 110–230V. Ďalšia možnosť použiť USB adapter. Mne to v N.Y.C. fungovalo, trvalo to trocha dlhšie, ale išlo to.

greycell

zkontrolujte udaje na vaší nabíječce/kách. Obvykle bývá input 100–230V

anonym

Dnes uz bych nic neshanela. Zkusite to tam s adapterem a kdyz to nepujde, skocte si do elektra tam, tam maji vse – nebudete urcite prvni a levneji a bez stresu " Stastnou cestu. -iv.

elektrikář

Jednodužší by jistě bylo koupit novou nabíječku na místě.

mosoj

Některé nabíječe dovolují rozpětí napětí 110– 220 V. Jedina jistota je ale měnič.
http://www.ges­.cz/zdroje-nabijece-menice-trafa/menice-napeti/acac-110v230v-a-230v110v/XK7F.html