Radovan R

Jak na ztrátu motivace k práci?

Tak nevim, co s tim, začal jsem cca před rokem podnikat, jel jsem od nuly, hodně celý dny, měsíce, pracoval na tom, abych to nějak rozjel. Pak jsem cejtil, že potřebuju oddech, trochu jsem zvolnil. Teď jsem v situaci, kdy se musim do práce vyloženě nutit, a když už ke kompu sednu, tak lozim x hodin po netu, než se přinutim pustit se do programování. Někdy je to úplně fyzickej odpor dívat se do kódu.
Faktem je, že se to moc nerozjelo, s penězma vycházim taktak, cca půlku zakázek jsem nedodělal, protože jsem moc nevychytal časový možnosti a realitu, takže o tom, že bych si udělal dobrý jméno nemůže být řeč. No, jestli teď nepůjdu dělat, tak asi půjdu na pracák a zpátky do práce, kde mě to bude den ode víc s*át.
Nějaký porady, jak překonat fyzickou nechuť pustit se do práce?
Jde jenom o to se rozjet. Jak chytnu flow, tak už to jede a baví mě to.

Odpovědi
Zvidatel

Musíš najít SVOJI motivaci a díky ní si vybudvat disciplínu – návyky. Řekni so proč to děláš – nebo proč bys to měl dělat a co od toho chceš.
Proč to chceš. Klidně si to i vypiš, víc to pomáhá a je to pak takové konkrétnější, „skutečnější.“

Stanov si jasnější plán toho, co chceš – od toho podnikání, čeho konkrétně chceš dosáhnout nebo spíš dosahovat v určitém čase – dlouhodobé, ale i krátkodobé cíle/plány (třeba týdenní), ve kterých bude stanovené, co bys měl udělat. A snaž se toho držet.
Dobrou pověst si pořád můžeš vybudovat, stačí když teď budeš dodržovat to, co máš a do budoucna se budeš snažit.

Udělej si třeba i rozverh práce.
A rady bokem na víc energie a chuti do práce: dobře se vyspi, doplň vitamíny, najez se, zacvič si, zaběhej (nebo se nějak hýbej – třeba jen krátkou procházku), vyčisti si mysl, čti.
A ujasni si, co vlastně vůbec chceš, proč to chceš a jak toho chceš dosáhnout.

Drap

Nejdříve ze všeho si chce ujasnit ve své hlavě, co vlastně chci a co vše jsem pro to schopen a ochoten udělat.

anonym

Nepracujte z domova.