Pája

Jak na zmrzlé ruce?

Dobrý den,
mám takovou poněkud zvláštní otázku, když jsem dnes byla bruslit na rybníku, tak i když jsem měla rukavice, stejně jsem měla ruce zmrzlé, ale jde o to že když jsem přišla do tepla, ruce mi celé napuchly a bolely. Je nějaký způsob, jak zabránit tomu, aby mě po příchodu do tepla ruce nebolely? Však myslím, že to všichni znáte a určitě na to máte nějaké triky:)
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
jmhad

chceš odstranit jen následek nebo příčinu?Ona bolest je zcela logický následek opětného prokrvování vlásečnic na rukou po jejich předchozím zúžení chladem.Stará praxe říká,že přechod z mrazu do tepla by měl být pozvolný,ruce nejprve třít sněhem či lépe „ohřívat“ studenou vodou a její teplotu velmi pomaloučku zvyšovat.Ale nějaké malé bolesti se nevyhneš.

Další odpovědi
hanulka11

Nejhorší je když"zajde za nehty" to je pak bolest, to nepomohou žádné rukavice a když už si je bereš vem si raděj palčáky, kdy máš prsty u sebe a líp se ti prohřívají.

Ale když už se stalo co popisuješ tak opravdu nedávej ruce hned k teplu ,tím se vše jen zhorší. Nejlepší je do umyvadla se studenou vodou a pak přitáčet pomalu teplejší a postupně ruce zahřívat . Po té dobře osušit a pěkně namazat a promasírovat.

honza19hk

pokud přijdeš domů a je ti zima na prsty nebo ruce,dej si je pod studenou vodu.Hodně to pomůže a tolik to nebolí.