teufl

Jak na záznamník?

Jak můžu do mobilu nahrát záznamník. Myslím tím, takový to, jak je vždycky ve filmech ‚dovolili jste se xy, momentálně nemůžu, tak mi nechte vzkazík‘ aby když se mi někdo nedovolá, aby hlasová schránka nehlásila jenom ‚dovolali jste se do hlasové schránky čísla …‘

  • nějaké informace, jak to funguje.

Nejlepší odpověď
mosoj

Věz že ten kdo ti volá chce mluvit s tebou a ne s nějakým záznamníkem.
Tak si uvědom že každé provolání do záznamníku, je pro volajícího zpoplatněné jako uskutečněný hovor.
Proč by ti někdo něco volal na záznamník, když ti může poslat SMS.

Další odpovědi
Fyzik

Tak podívej, ve filmech z Ameriky to funguje takto: někdo někam zavolá, ten telefon se záznamníkem to hned zvedne a do mikrofonu jakoby přehraje připravenou zprávu. Po pípnutí začne záznamník odposlouchávat a ukládat si všechno do paměti. Hovor je slyšet z hlasitého reproduktoru a člověk může telefonát kdykoli vzít. Je to takový malý hloupý počítač.

Na mobilních telefonech lze podobně zařídit hlasovou schránku poskytovanou operátorem, ale nikdo si ji nevyzvedává, protože ji má většinou aktivní omylem. Poslední dobou jsem o hlasové schránce vůbec neslyšel.

Technicky vzato by na to mohla existovat i mobilní aplikace, ale nevím o žádné.