Againovec

Jak na zásnuby, kdy se zeptat rodičů?

Chci požádat přítelkyní o ruku. Ale nemám jasno v tom, jestli se mám první zeptat jejich rodičů zda vůbec můžu. A vzhledem k tomu, že znám povahu matky, bych měl dotaz i na to, zda můžu přítelkyní požádat i přes to, že mi to její rodiče nedovolí, jelikož jsme si už s přítelkyní řekli, že už bych i mohl. Je to přece naše věc, díky. Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

V dnešní době žádat nemusíš. Řekneš doma, že se budeš ženit, ta tvoje to taky řekne doma a je to vyřízené. Pak se jen doladí detaily.

Další odpovědi
Drap

Je dobré, říct t i svým rodičům, seznámit přítelkyni s rodiči. Stejně tak by to měla říct ona svým rodičům. Většinou se to spojí s pováním na oběd. Příjdeš s kyticí po budoucí tchýni, s druhou pro nastávajíc a požádáš o ruku. Pokud svolení nedostaneš, můžeš si ji vzít, protože žádný zákon t nezakazuje. Lepe je však vyjít se všemi dobře.

Dochy

V současnosti jde jen o tradici. V zásadě čím starší jsou snoubenci tím víc jde jen o formalitu. Ale víceméně od 18 si „můžete dělat co chcete“ takže na nějaký souhlas nejste vázáni. Něco jiného je pokud dál budete na rodičích existenčně vázáni… (třeba oba ještě studujete) pak od nich budete potřebovat podporu a těžko lze žádat podporu, pokud nejste schopni se shodnout.

led

Je to na len vašom vzájomnom rozhodnutí. Najprv musíte mať jasno o vás oboch. To znamená, v prvom rade si obaja musíte navzájom vyjadriť spojiť sa v manželskom zväzku. Až potom „berte ohľad“ na mienku rodičov a priateľov. Ak máte viac než 18 rokov a zdravotné, prípadne iné zákonné dôvody vášmu dohovoru o manželskom zväzku nebránia, je to len na vašom vzájomnom súhlasnom rozhodnutí.

PS.
Prirodzene je dobré, ak vaši rodičia o vašich úmysloch vedia už pred vašou svadbou. A nie až vaše dospelé dieťa oznámi svojim starým rodičom váš manželský vzťah.

NoFear

Samozřejmě je to vaše věc. A dnes už se ani o svolení rodičů nežadá. Podle mě je dokonce lepší, první požádat přítelkyni o ruku a teprve pak to říct rodičům (tvým i jejím). Navíc nikdy nevíš, co rodiče vyvedou, někteří by dokonce mohli být proti nebo to dceří prozradit (nevědomě se prořeknout nebo i naschvál).
Je to mezi vámi, ne mezi tebou a jejími rodiči. Dnes už se na věně domlouvat nemusíte. ;) Zkrátka se zasnubte a rodiče postavte před hotovou věc. Tak to má být, oni do toho nemají, co mluvit nebo něco zakazovat/povo­lovat.

Wedder

Rozhodně bych rodiče nevynechával. Přece jen budete až do smrti příbuzní, a budou prarodiči vašich dětí. Navíc si stačí představit, jak by bylo asi vám, kdyby jste v téhle fázi byl rodičem. 🙂

Dle etikety a tradice:
„Poslední část žádosti o ruku pak zrealizuje v rodině ženy, kde se sluší, aby budoucí ženich požádal rodiče nevěsty o její ruku. Přichází vyzbrojen větší kyticí pro nevěstu, menší kyticí pro matku a dárkem (obvykle tekutým) pro otce nevěsty. Po svolení nezapomeňte na ujištění rodičů, že u Vás bude v těch nejlepších rukou!“

Zdroj: https://www.svat­bona.cz/zadost-o-ruku/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.