Monyszek

Jak na zapojení internetu?

Kupovala jsem si nový router a zapojila jsem jej do elektriky, kabel, který byl ve stolním PC jsem zapojila do modré zdířky a kabel, který byl u routeru jsem zapojila do routeru a zase do PC. Bylo by řečeno, že internet by měl automaticky naskočit a fungovat, ale neděje se tak. Hlásí, že je připojeno, ale po zapnutí prohlížeče mi to vyhodí „Stránku nelze zobrazit, nejste připojeni k síti.“ Jak to zprovoznit?

Router: http://www.oa­za.cz/obrazky/10723/ten­da-w311r-original.jpg

Odpovědi
beer

Připojení má být: internet – modem – router – PC.
Pokud to nejede, tak: Start, Ovládací panely, Sítová připojení (připojit, opravit). Nejdříve bych ale zkusil pouhý restart PC.
Zkušenost
Doplňuji:
Pokud je router i s modemem, tak intern. přípojku do něj strčíš (je označena) a dalším kabelem propojíš s PC.

Jsemtady

A co jako mas za net? Wifi, dsl? Ono kdybys treba mela dsl potrebovala bys mit v routeru i modem. Mno, ale dejme tomu ze mas wifi.. poskytovatel muze mit povolenej jen nekterej hw pres treba mac adresu a pripadne nejaka pristupova hesla atp. Tak zavolej providera ze mas novej router at ti pomuze to zapnout …

Pájo

Schéma zapojení bude v přiloženém návodu.
(asi nepochopím, proč 90% lidí nečte návody ani poté, co zjistí, že si neví rady).

Přívodní kabel internetu zapojte do modré zdířky routeru.
Router z jedné žluté zásuvky (na něm) propojte kabelem s PC.
Router do elektriky, nasadit anténu do kruhové zdířky routeru.
PC do elektriky ;)
Obojí zapnout… vyzkoušejte a uvidíte.

ponovotny

musíš routeru zadat připojovací údaje (brána atd) a potom totéž zrušit v pc(protože už se pak nebude připojovat k síti ale k routeru. Postupuj podle manuálu