Jak na vysoký tlak?

Dobrý den, je mi 40 let a trápí mě vysoký tlak. Poradí někdo, jak tuto neduhu držet pod kontrolou?

Odpovědi
DV

tento neduh pokud je to diasgnostikovan lekarem a je trvaleho razu zrejme pod kontrolou udrzite pouze vhodne volenou medikaci, kterou vam nastavi vas osetrujici prakticky lekar. Presto na snizeni tlaku muzete pouzit cajovou smes Alvisan, pripadne tablety z extraktu Hlohu, ktere dostanete v jakekoli lekarne.

Janulka

Někde jsem četla, že vysokým krevním tlakem trpí až 10% žen mezi 20 až 40 lety. A ještě více žen trpí prehypertenzí – tedy jim vysoký krevní tlak hrozí.

  • je potřeba pít co nejméně alkoholu, maximálně jednu sklenku vína denně
  • nepřehánějte to s léky proti bolesti
  • jezte sójové výrobky
  • příliš nesolit!
  • hlídejte si váhu!

Luciefie

Je nutno se zdravě stravovat, nepít alkohol, KÁVU, a moc se nezatěžovat…pokud s tím máte nějaké potíže, navštivte lékaře, který vám předepíše léky na snížení tlaku…

Krugerka

chce to pohyb, málo solit, žádny alkohol a cigarety, mín omezit uzeniny.

bokul

Odpovim jeste trochu jinak – je dulezite najit pricinu vysokeho tlaku a tu eliminovat pokud to jde co nejvice. Jinak existuje samozrejme rada leku, ale co si budeme nalhavat, lepe je problemu predchazet nez jej muset lecit.

Lencis

Se vším co bylo napsáno souhlasím. Přesto však ještě dodám, že hodně záleží na tom jestli vás trápí to, že máte vysoký tlak (tedy to že dle tabulek máte vysoký tlak) a nebo důsledky vysokého tlaku. Pokud jsou to důsledky, tedy zadýchávání, bušení srdce, pocení atd… pak samozřejmě platí vše výše napsané. Jednoduše začít žít zdravě (nekouřit, nepít alkohol, málo solit a kořenit, nejíst mastné a tučné, vyhnout se kofeinovým nápojům a samozřejmě vše doplnit o vhodný pohyb)

Pokud je však váš problém jen o tom, že dle tabulek máte vysoký tlak a žádné obtíže nepociťujete tak se příliš neznepokojujte. (záleží samozřejmě na tom o jakém tlaku mluvíme), ale vysoký tlak může být i dědičný. Můj manžel má vysoký tlak v podstatě od puberty, jeden čas se to snažil i nějak řešit, ale nedošlo k žádné výrazné změně. Vzhledem k tomu že nemá žádné zdravotní problémy lékař uznal, že jeho tělo zkrátka nepociťuje vysoký tlak jako problém a přestalo se to řešit. Tím samozřejmě neříkám, že to máte přestat řešit i vy, jen upozorňuji na to, že nemusíme zapadat do tabulek a nemusíme se hned při diagnóze vysoký tlak děsit a myslet na nejhorší !