vita

Jak na vyměnu auta??

Ahoj,mam možnost vyměnit auto větši za menší s doplatkem. Jak mam sepsat smlouvu???Je k nalezeni i vzor na netu??Dik

Odpovědi
anonym

Na netu si stáhněte klidně třeba smlouvu o směně pozemku. Změníte předmět smlouvy na směnu vozidel, uvedete jejich specifikaci a podmínky směny včetně uvedení konkrétní výše doplatku. Není to žádný problém.
V podstatě musí ze smlouvy vyplývat, co za co měníte, za jakých podmínek, k jakému datu a hlavně z ní musí být jasné, kdo se na směně podílí (obě strany). Neopomeňte uvést, že směna probíhá na základě svobodné vůle obou zúčastněných stran, nikoliv ve stavu nouze nebo pod nátlakem. Na doplatek vystavte jeden druhému příjmový doklad včetně kopie a nezapomeňte na podpisy obou stran. Originál dokladu má dostat plátce. Ten, kdo částku obdrží, by si měl ponechat kopii, tak dbejte na to, ať je i kopie řádně čitelná.