tanyya

Jak na vymáhání dluhů z „nemajetných“?

Hodně lidí dluží a hodně lidem je dluženo. Jaké máte zkušenosti s vymáháním dluhů z lidí,kteří nemají žádný majetek? Pouštět se do toho vůbec, nebo to nemá cenu? A nespolíhají oni právě na to? Děkuji za reakce.

Nejlepší odpověď
anonym

Při podpisu smlouvy o půjčce se zpravidla žádá ručení a potvrzení o příjmu . Takže by bylo logické, že ten kdo nic nemá, nemůže ničím ručit a tím pádem by mu neměla být půjčka poskytnuta. To se ovšem týká případů. kdy je půčka (úvěr, hypotéka, leasing atd.) poskytována z oficiálních, legálních peněžních ústavů. Lichváři asi jednají jinak při poskytování i při vymáhání.
Mochitek má pravdu, že pokud vymáhání dluhu dojde až k exekuci a nic exekutoři nevymohou, zaplatí náklady na exekutory poškozená strana navíc.
Od nového roku může být dlužná částka nebo majetek vymáhán exekučně i na manželovi- manželce dlužníka z jeho účtu, příjmu nebo majetku.
Doplňuji:
Dochy: vymahatelnost dluhu od soudního jednání až po výkon rozhodnutí (exekuce) je stejná u bankovních půjček(např.) tak jako od „kamarádů“.

Další odpovědi
mojitek

Taky jsem se o to zajímal před nedávnem.Od nemajetných lidech se to vymáhá horko těžko když ofiko majetek nemají žádný.To byste musela nějak dokázat,že si půjčili s úmyslem nevrátit-na to je zákon.Jinak pokud na nemajetného pošlete exekutora a dotyčnému nebudou moci nic vzít tak ex.úkon zaplatíte Vy.Je to podivný,ale toto jsem se dočetl na jistých stránkách které se tímto zabývají.
Doplňuji:
Dochy : je to tak,bohužel…

Dochy

Bohemica: Ve výčtu Ti něco chybí. Kromě bankovních půjček a lichvářů jsou ještě blbci co naletěli lidem, co se tvářili jako kamarádi ☹

VASEINKASO

Zkuste se obrátit na www.vaseinkaso.cz