e1232851@trb

Jak na vibrodiagnostiku lisu?

Jak diagnostikovat technický stav lisu pomocí vibrací?

dle mě to nemá moc cenu protože samotné lisování zanechává vysokou emisivitu vibrací.
šlo by proměřit maximálně pohon, čerpadlo – z důvodu nesouososti
popřípadě konstrukce lisu na rezonanci

někdo nějaké další nápady?

Nejlepší odpověď
cochee

Je to tak, proměřit ložiska točivých pohonů, nějaké rezonance měřit asi smysl nemá, není na to moc metodika. Vyhodnocování měření je dost složité a rozhodně nejlepší věc, co lze udělat, je provést referenční měření těsně po alespoň střední opravě zařízení, čímž se získají nějaká základní data a s těmi se pak porovnávají data získaná při dalších měřeních (vývoj případné vady v čase). Snad ještě doporučím nějakou ultrazvukovou nebo rentgenovou diagnostiku na sváry hlavní konstrukce, jestli se nedělají nějaké mikrotrhliny. V každém případě bych doporučil odbornou firmu, která se vibrodiagem zabývá a která je schopna vyhodnocování pomocí rychlých Fourierových transformací.

Zdroj: vlastní, byť krátká, praxe

Další odpovědi
Mc Merkurion

… teda, oni sice reklamujou, že je tu odpověď na každou otázku, ale nesmíš všemu věřit (já bych ti mohl povídat) a tato tvoje otázka je asi trochu z jinýho světa …

Kepler

Mc Merkurion: máš recht, já mám tolik otázek v oboru astronomie a neodpověděli na ni ani okresní hvězdáři. Pravda, těch nejlepších jsem se neptal. Chudák Grygar, kdyby mi padl do ruky 🙂