Avatar uživatele
klumprt

jak na vas působý otazkaa pná překlepů a chib

Je vám to jedno? Říkáte si: tak se to holt to dítě ještě nenaučilo? A co když se ptá na maturitu? Nebo je to spš příznak lemplovství a nezdvořáctví? Někdo žádá o radu a přitom není ochoten se ani obtěžovat s pravopisem a pohlídat si překlepy. Použít diaktitiku, interpunkci, velká písmena. Přečíst si to po sobě. Necítíte se tím dokonce dotčení?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Theres-blue, Nazdar Bazar, HelloKiwi před 3489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Spíš se snažím, aby se nad tím zpětně zamyslel i tazatel. Ale někdy je to těžké a občas to ani nejde, prostě vybouchnu.
Doplňuji:
A máš tam chiPu.

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nevíteto?

Působí na mě, že je trochu negramot 🙂 Snažím se sama odpovídat pravopisně správně, abych mu/ji dala dobrý příklad a nebuzeruju (z toho si ten člověk stejně nic nevezme a jenom se naštve). Vadí mi, že když to pořád čtu dokola, tak jsem z toho zblblá a mám potom sama problém psát správně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
talka

Myslím, že oprava jednoho negramotného dotazu moc neřeší; ale celková úroveň je víc než alarmující!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Stejně jako ta tvoje: to musel psát neskutečnej blb.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

To by pro mě ta otázka musela být jinak hodně zajímavá, abych na ni odpověděl. Většinou ji ani nedočtu. Pohrdá-li tazatel mateřštinou, nemám chuť se s ním vybavovat. Týká se chyb; u překlepů jsem tolerantnější, ale zase si říkám, kam ten člověk tak spěchal, že to nestihl ani po sobě přečíst. Červenám se a dodávám, že to občas udělám i já 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

Je to je jedna ze známek našeho upadajícího vzdělávacího systému. A ještě poznámka – nepíše se chib nýbrž chip.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zizalovybobk

…já nevím co to je ta „diaktitika“ ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek