klumprt

jak na vas působý otazkaa pná překlepů a chib

Je vám to jedno? Říkáte si: tak se to holt to dítě ještě nenaučilo? A co když se ptá na maturitu? Nebo je to spš příznak lemplovství a nezdvořáctví? Někdo žádá o radu a přitom není ochoten se ani obtěžovat s pravopisem a pohlídat si překlepy. Použít diaktitiku, interpunkci, velká písmena. Přečíst si to po sobě. Necítíte se tím dokonce dotčení?

Nejlepší odpověď
setapouch

Spíš se snažím, aby se nad tím zpětně zamyslel i tazatel. Ale někdy je to těžké a občas to ani nejde, prostě vybouchnu.
Doplňuji:
A máš tam chiPu.

Další odpovědi
Nevíteto?

Působí na mě, že je trochu negramot 🙂 Snažím se sama odpovídat pravopisně správně, abych mu/ji dala dobrý příklad a nebuzeruju (z toho si ten člověk stejně nic nevezme a jenom se naštve). Vadí mi, že když to pořád čtu dokola, tak jsem z toho zblblá a mám potom sama problém psát správně.

talka

Myslím, že oprava jednoho negramotného dotazu moc neřeší; ale celková úroveň je víc než alarmující!!!

Děda Louda

Stejně jako ta tvoje: to musel psát neskutečnej blb.

cochee

To by pro mě ta otázka musela být jinak hodně zajímavá, abych na ni odpověděl. Většinou ji ani nedočtu. Pohrdá-li tazatel mateřštinou, nemám chuť se s ním vybavovat. Týká se chyb; u překlepů jsem tolerantnější, ale zase si říkám, kam ten člověk tak spěchal, že to nestihl ani po sobě přečíst. Červenám se a dodávám, že to občas udělám i já 🙂

PetrXY

Je to je jedna ze známek našeho upadajícího vzdělávacího systému. A ještě poznámka – nepíše se chib nýbrž chip.

zizalovybobk

…já nevím co to je ta „diaktitika“ ?