Avatar uživatele
Pokročilý

Jak na vás působí návštěva kostela?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

uklidnujícím dojmem,i když nejsem věřící tak v kostele cítím klid,mír a mám k nim úctu

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

má zvláštní atmosféru, umocněnou impozantností interiéru. Nevýhodou je ten chlad, který vás brzy spolehlivě vyžene. Zajímavou výjimkou kostel na Jižních Svazích ve Zlíně; jde o moderní kostel, který již mají vytápěný, takže jeho interiérem se člověk již může kochat delší dobu. Zase z něj ovšem čiší modernost, mají z něj cosi více, úplné centrum kulturního dění.


Avatar uživatele
Stříbrný

Klid a duchovní posila.


Avatar uživatele
Bronzový

Klidem, nejsem věřící, takže se u vchodu nepokřižuju svědcenou vodou. Ale rozhodně je to příjemné. Obdivuju vždycky tu krásu a monumentálnost.


Avatar uživatele
Bronzový

Jsem nevěřící, nenavštěvuji kostel a když vidím ty staré vymatlané babky, jak to žerou, tak si říkám, že lidská blbost je nekonečná.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

elektrikář

Kdo neví nic o historii to nepochopí co kostel znamená byl postaven pro větší slávu boží. Lidé pro to dokázali vytvořit nádherná umnělecká díla.Pro staré lidi je to zvyk ale víra pomáhala lidem všechno co se na ně hrnulo přežít, Požáry války hladomory infekce povodně. Vždyť to božské desatero je vlastně kodex slušného chování. Jako vše v lidké komunitě se dá zneužít. Rozeštvat mezi sebou skupiny a národy.Nejsem věřící naši na to moc nebyli ale ale umnělecká díla které tu máme a přez veškerou zlou dobu se zachovala obdivuji.Té práce, a přemýšlení jak co vytvořit.

Avatar uživatele
Stříbrný

elektrikář

Mněl jsem to štěstí že jsem pracoval na kostele v Mostě co jej přestěhovali,úžasné zážitky. Bylo tam lešení až pod klenbu kterou očistili že byla jak nová a na jednotlivých kamenech vidtět kamenické značky které udělal kameník který jej vytvořil aby mněl stavitel přehled co který mistr kameník udělal.A co už mají hotovo. Na svornících byly bysty donátorů. Portréty lidí ktří klenbu zaplatili.Točité schodiště, na na ochoz.Vyšel jsem z kostela nahoru, obešel a po schodech vyšel ven. Zarazilo mi to a vrátil se, zjistil že ve válci jsou schody dvoje. Tento prvek použili na Aifelovce, jenže kostel se stavěl na přelomu 12 a 13 století,Byla tam velká kamenná zárubeň dveře asi 4x4 metry. Ozdobené ornamentem, jeden kámen byl žlutý a druhý narůžovělý.Pak tam přišel starý kněz a ten jim to vysvětlil. Část kostela v 13 tém století vyhořela a podle zápisu v kronice se to faráři nelíbilo. Nechal udělat nové ale staří zedníci si ušetřili práci a tyto těžké díly zakopali po podlahu a vyvezli jen hlínu.Při stěhování se to zamíchalo. Našla se při tom krypta s nádhernou sklípkovou klenbou o které už nikdo nevěděl. Kamenné klenby to jsou tunové záležitosti. Vymyslet oblouky a sloupy které to udrží. Stavební mistři nemněli žádné vysoké školy řemeslo se předávalo z otce na syna pochopitelně občas někde něco spadlo to je popsané v kronikách. že jim to vycházelo mněřidla nebyla vše mněřili úhlomněrem vodováhou a provázkem, Stejné značky jako v Mostě jsou na kostele v Lounech šikovní řemeslníci přecházeli z jedné stavby na druhou. Obdivuji co tenkrát dokázali. vvymyslet

Avatar uživatele
Bronzový

verka

Věšina vzácných obrazů a památek je v kostele. Návštěva takových míst nemusí mít souvislost s vírou ale naopak s kulturou. Já bych se nechlubila, že do kostela nechodím.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3818
Zlatý Drap 2282
Zlatý led 1647
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.