Avatar uživatele
BEAES

Jak na vás působí dnešní senioři?

Máte ve svém okolí aktivní a optimistické seniory, nebo zapšklé a naštvané, co si jen stěžují?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, skorcovaz, iceT před 4942 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Už jsem také senior, myslíte že jsem horší nebo blbější než mladí. Ano neznám jazyky. I tu ruštinu jsem již zapoměl a docela by se hodila. Jinak bych rád věděl jak by jste byla optimistická vy, kdyby vám bylo 65 let všechno vás bolelo a každý se na vás díval jako na přítěž i když od nikoho nic nechcete. Zatím to co se událo v této zemi za posledních dvacet let ( a vůbec ve světě)
moc optimismu nenahrává.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Bydlím na vesnici,kde se to seniory jen hemží,ale nikdy jsem neslyšel z jejich úst něco negativního,jen snad,že to zdravotnictví jde k šípku.Vidím je,jak pracují na svých zahrádkách, i přes svůj věk někteří chodí na brigády do družstva,kulturně se vyžívají,prostě není vidět na nich nic pesimistického.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Taky bydlím na vesnici, a zdá se mi, že tu jsou jen samí veselí a spokojení důchodci – do důchodu šli ještě brzo (na rozdíl od nás, my se ani nedožijem), takže mnoho z nich chodí na brigády, aby se zabavili, zahrádkáří, hlídají vnoučata a chodí s nimi na výlety…
Částečně ale pobývám i ve městě a tady mi přijdou zapšklí, naštvaní, všechno a všichni jim vadí, stěžují si, nadávají…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marsyas

Spíš mě fascinuje, jak se ti dchodci perou za rovnoprávnost a za to že se s nima má jednat jao s ostatníma, ale když přijdou reklamovat půl flašky minerálky že jim nechutnala, desetkrát vám zdůrazní, že jsou to důchodci.

Jinak, proti důchodcům nic nemám a rád si popovídám se starými lidmi, co něco zažili a něco ví, prošli těžkým životem a tak dále. Ale v Kauflandu je potkávám nerad…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

sú rovnakí ako mladší, aj optimisti aj pesimisti.
Ja osobne ako pesimistka mám pocit, že taký návrat do praveku, kde starí boli odvedení do lesa, aby tam dožili zbytok života (zožraní vlkmi), je snom súčasných vlád na celom svete.
Ale ako optimistka verím, že k tomu nedôjde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Působí na mě dojmem-smutným,odevzda­ným,důvěřujícím a smířeným s tím,jak je stát hodil přez palubu,za to,že celý život na stát dřeli.(Tím nemyslím všichni).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mažoretka

Pane Marsyasi, mohl byste rozvést svou odpověď, proč vám senioři vadí v Kauflandu?

před 4937 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
BEAES

Pane Mosoj já si vůbec nemyslím, že by senioři byli špatní, hloupější a nepotřební. Jen se ptám jak na okolí působí. Nebuďte vztahovačný.

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

To není vztahovačnost. Na to jsou tady jiní.
Ale patřím do té skupiny, tak jsem vyjádřil svůj názor.

Ještě bych chtěl podotknout, že za to, že půjdete do důchodu pozdě, pokud vůbec půjdete, nemohou dnešní senioři, ale ta mladá generace která si zvolila ten dnešní způsob života. Bohužel za všechno se platí.
Mohu zodpovědně říci, že být mladý tak proti pozdním odchodům do důchodu bych bojoval jak jen bych mohl. Ale to poznáte až bude pozdě.
Přeji vám klidné a bezstarostné stáří.
Stát důchod financuje průběžně.

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

A protože se stát nechce o nic starat, hodí to financování důchodů na vás.

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
BEAES

Ano, tak nějak to je a bude, pokud seniorům slouží zdraví a jsou v páru, tak se nemají zle. Hůře jsou na tom ti, co zůstanou sami, alespoň co já vidím v okolí.

před 4942 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek