BEAES

Jak na vás působí dnešní senioři?

Máte ve svém okolí aktivní a optimistické seniory, nebo zapšklé a naštvané, co si jen stěžují?

Nejlepší odpověď
mosoj

Už jsem také senior, myslíte že jsem horší nebo blbější než mladí. Ano neznám jazyky. I tu ruštinu jsem již zapoměl a docela by se hodila. Jinak bych rád věděl jak by jste byla optimistická vy, kdyby vám bylo 65 let všechno vás bolelo a každý se na vás díval jako na přítěž i když od nikoho nic nechcete. Zatím to co se událo v této zemi za posledních dvacet let ( a vůbec ve světě)
moc optimismu nenahrává.

Další odpovědi
anonym

Bydlím na vesnici,kde se to seniory jen hemží,ale nikdy jsem neslyšel z jejich úst něco negativního,jen snad,že to zdravotnictví jde k šípku.Vidím je,jak pracují na svých zahrádkách, i přes svůj věk někteří chodí na brigády do družstva,kulturně se vyžívají,prostě není vidět na nich nic pesimistického.

1popelka1

Taky bydlím na vesnici, a zdá se mi, že tu jsou jen samí veselí a spokojení důchodci – do důchodu šli ještě brzo (na rozdíl od nás, my se ani nedožijem), takže mnoho z nich chodí na brigády, aby se zabavili, zahrádkáří, hlídají vnoučata a chodí s nimi na výlety…
Částečně ale pobývám i ve městě a tady mi přijdou zapšklí, naštvaní, všechno a všichni jim vadí, stěžují si, nadávají…

Marsyas

Spíš mě fascinuje, jak se ti dchodci perou za rovnoprávnost a za to že se s nima má jednat jao s ostatníma, ale když přijdou reklamovat půl flašky minerálky že jim nechutnala, desetkrát vám zdůrazní, že jsou to důchodci.

Jinak, proti důchodcům nic nemám a rád si popovídám se starými lidmi, co něco zažili a něco ví, prošli těžkým životem a tak dále. Ale v Kauflandu je potkávám nerad…

led

sú rovnakí ako mladší, aj optimisti aj pesimisti.
Ja osobne ako pesimistka mám pocit, že taký návrat do praveku, kde starí boli odvedení do lesa, aby tam dožili zbytok života (zožraní vlkmi), je snom súčasných vlád na celom svete.
Ale ako optimistka verím, že k tomu nedôjde.

roxy52

Působí na mě dojmem-smutným,odevzda­ným,důvěřujícím a smířeným s tím,jak je stát hodil přez palubu,za to,že celý život na stát dřeli.(Tím nemyslím všichni).

mažoretka

Pane Marsyasi, mohl byste rozvést svou odpověď, proč vám senioři vadí v Kauflandu?

BEAES

Pane Mosoj já si vůbec nemyslím, že by senioři byli špatní, hloupější a nepotřební. Jen se ptám jak na okolí působí. Nebuďte vztahovačný.

mosoj

To není vztahovačnost. Na to jsou tady jiní.
Ale patřím do té skupiny, tak jsem vyjádřil svůj názor.

Ještě bych chtěl podotknout, že za to, že půjdete do důchodu pozdě, pokud vůbec půjdete, nemohou dnešní senioři, ale ta mladá generace která si zvolila ten dnešní způsob života. Bohužel za všechno se platí.
Mohu zodpovědně říci, že být mladý tak proti pozdním odchodům do důchodu bych bojoval jak jen bych mohl. Ale to poznáte až bude pozdě.
Přeji vám klidné a bezstarostné stáří.
Stát důchod financuje průběžně.

mosoj

A protože se stát nechce o nic starat, hodí to financování důchodů na vás.

BEAES

Ano, tak nějak to je a bude, pokud seniorům slouží zdraví a jsou v páru, tak se nemají zle. Hůře jsou na tom ti, co zůstanou sami, alespoň co já vidím v okolí.