kablik

Jak na TV ,

nová televize nové pro mne záhady, v nabídce programů mám HD Nova, HD CT1 atd. k tomu ještě Nova, CT1 a další desítky programů s i bez HD, upřimně nevidím v tom snad žádný rozdíl všechna jsou na pohled naprosto perfektní oproti starýmu klasickýmu přijímači i když jel na kabelovou UPC,takže otázka zní:má smysl přepínat mezi takto označenými stanicemi či sledovat všechno v režimu HD, vysílají se všechny programi takto, doufám že mi aspon někdo porozuměl, díky za názory…

Nejlepší odpověď
žmufi

Pokud je nějaký pořad natočen v HD, na normálním programu se bude vysílat v normálním rozlišení ana HD programu se bude vysílat v HD rozlišení. Tam ten rozdíl je. Ale pokud program v HD rozlišení není natočen, pak na normálním programu i na HD programu budu vydadat vesměs stejně a okem rozdíl v podstatě nepoznáte.

Další odpovědi
tom004

Dívejte se na to,na co jste zvyklý.Těch HD si nevšímejte.

P.T.

Žmufi to celkem vystihla. Plnokrevné HD musí být i točeno ve vysokém rozlišení. I když dobře „vyčištěný“ starý film může vypadat lépe. Pokud budete sledovat HD kanály, nemůžete na ničem tratit – naopak – divák jen získá.

Ještě poopravím častý omyl, a to „ČT 1 HD“ – je to ČT HD. Jedná se o samostatný kanál, páté čétéčko. ČT HD je směs programů ze všech ČT kanálů vysílaných ve vysokém rozlišení.