Ewíík

Jak na tuto Grafickou hádanku ?

Grafická hádanka v textovém provedení 🙂Jelikož neumím vkládat obrázky a nechce se mi to nikam nahrávat, můžete si to kreslit :)
Takže: Jsou tři domky, každý má studnu ke které vede cesta (: : :)
Obyvatelé se rozhodli že kdyby jedna studna nefungovala tak si udělají cesty k ostatním studnám.. Jak to udělat aby se cesty nepřekřížily ?
Tudíž od každého domu musí vést 3 cesty ke každé ze studen .. (Celkem 9 cest) Víte ??

Nejlepší odpověď
www

Je to velmi jednoduché !
Nakreslil jsem si to a poněvadž se mně to nechce nikam nahrávat, nakresli si to sama. 😁
Stačí?

Další odpovědi
RedC22

Jo o tomhle jsem se učili v teorii grafů. Musí tam být alespoň jedno křížení a nebo to nakreslit na möbiovu pásku, anuloid nebo nějakou podobnou zhovadilost. Bez krížení to na rovině nemá řešení. Jinými slovy: úplný bipartitní graf K3,3 není rovinný.