mapaf

Jak na to v MovieMakeru?

Pracuji ve Wimdows Movie makeru na jedné práci… videu z fotek, pokaždé, kdyř vložím fotky a pak se na nějakou podívám v náhledu bez vložení do časové linie videa (má je pouze vložené k použití), tak to v tom náhledu vypadá naprosto skvěle a má to naprosti skvělou a opravdu úžasnou kvalitu…potom však a ale tyto stejné obrázky zasadím do časové linie a tyto samé obrázky pak mají opoznání horší kvalitu… O tolik, až to není pěkné…
Poraďte prosím, jestli se s tím dá vůbec něco dělat a čím to je…:)
Děkuji předem za odpověď :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Mám to také tak ,připadají mně ty fotky takové rozostřené.Jsem zvědavá zda nám někdo poradí ,jak na to aby fotky byly ostré jako ve skutečnosti.

Další odpovědi
anonym

pokud chcete zachovat relativně vysokou kvalitu fotografií i ve videu je nutné zvětšit výsledný video soubor (a tedy nejen datový tok ale i rozlišení odpovídající řekněme FullHD).

Jako lepší řešení se mi jeví nepoužít video soubor pro tento účel vůbec protože je to velmi neefektivní řešení … místo toho raději uložit fotografie jako snímky prezentace s nastaveným časováním a prolínačkami.

ukázka, jak může vypadat výsledek.
http://www.edis­k.cz/stahni/47785/tes­t.pdf_610.36KB­.html
http://www.uloz­to.cz/6338546/­test-pdf

taková prezentace s prolínačkami uložená do pdf (v nouzi snad i ppt) se dá snadno otevřít na kterémkoliv PC nebo v chytrém telefonu, přitom soubor to není zdaleka tak velký jako by byl stále ještě méně kvalitní video soubor ve vysokém rozlišení a s vysokým datovým tokem.

//

pokud je skutečně nutné aby výstupem byl video soubor (např. chystáte se jej vypálit na DVD pro starší obývákový přehrávač, který neumí prohlížet fotografie vypálené na dvd) nebo se jej chystáte odeslat na youtube, pak třeba zkuste k vytváření videí z fotografií upřednostnit spíše program Picasa – odkaz ke stažení : http://picasa­.google.com/ – jednak se s ním pro tento učel daleko lépe pracuje a možnosti nastavení kvality a formátů výstupního videa jsou širší než v movie makeru

led

Základné obrázky máte vo vyššom rozlíšení napr.2000×1500bo­dov. Po vložení do akéhokoľvek filmu vo formáte DVD sa znižuje rozlíšenie na tzv Televízne PAL, 720×576 bodov. To znamená, že určitý počet bodov vlastne zmizne.
Preto najprv si zmenšite obrázok na toto rozlíšenie 720×576 (prípadne orežte), upravte jas farby, kontrast,… a až potom výsledok vložte.
Pokiaľ si to chcete pozerať na klasickom TV či už CRT,alebo LCD tieto pracujú v rozlíšení PAL, 720×576, 4:3.
Jemnejšie rozlíšenie poskytuje HDTV 1080i, 1920×1080, 16:9

dj.david1234

Jestli smím také doporučit jiný program, tak určitě Sony Vegas.. ale cenově je trošku.. nevyhovující