Jak na to?

Dobré ráno, může mi prosím někdo napsat, jak násobit odmocninu? Bohužel neje mi sem zkopírovat horní index (každý ze závorek má být na druhou) Děkuji

(x-√2)2+(y+√3)2=6
x2–2×√2+2+y2+2y√3+3=6

Odpovědi
Alesh

No a v čem je problém?

Pokud jsem to dobře pochopil, tak v té první rovnici jsi umocnila dvojčleny v závorkách a vznikla ti ta druhá upravená rovnice.

x²-2×√2+2+y²+2y√3+3=6

x² – 2√2× + y² + 2√3y – 1 =0

S tím toho víc neuděláš, neboť máš výraz:

ax² + by² + cx + dy + e =0

Výrazy: 2√2 a 2√3 jsou normální reálná čísla. Zbavíš se jich jedině umocněním, ale to není ekvivalentní úprava, nutno pak provést zkoušku. A taky pokud tu rovnici umocníš, dostaneš 4. mocniny u výrazů, kde je aktuálně druhá mocnina, takže tak … 🙂

Conchus

Zkoušej se trochu učit a pak obtěžovat tenhle portál.