eva :)

Jak na to?

Moc prosím o pomoc!
Povrch krychle je 5.29 m2 (čtverečních).Urči délku její hrany s přesností na setiny metru.
Doplňuji:
prosím vás o přesnost děkuji :)

Nejlepší odpověď
Pájo

Pokud jde o přesnost na setiny metru, znamená to, že zaokrouhlíš na druhou číslici po desetinné čárce.

Máš-li např. číslo 0,938971068 m,
zaokrouhlíš na 0,94 m, aby to bylo na setiny metru.

Další odpovědi
Drap

5,29 vydělit šesti, z výsledku je druhá odmocnina délkou hrany

samicek333

jednoduché…jestli je to celkový povrch krychle, tak to vydělíte 6, abyste měla jen jednu její stranu a pak odmocníte (samozřejmě na kalkulačce) a vyjde vám její strana. Pokuds je tohle obsah jen jedné její plochy, tak akorát odmocníte.

Michal Kole

Vyjádření neznámé ze vzorce

Povrch krychle má vzorec S= a2*6 a pomocí rovnice a odmocnění se dostaneš a