Vašek123

Jak na tento příklad?

Vypočtěte, kolikrát větší je součin dvou čísel 4,5 a 3 než jejich podíl (v uvedeném pořadí).

Nechápu zadání.

To ano, to vím, ale nechápu zadání… součin dvou čísel, když mám tři čísla 3,4,5…

Nejlepší odpověď
Drap

Zamysli se nad tím co je součin a co podíl.Dostaneš dvě čísla. Pak už to bude snadné.

Další odpovědi
klumprt

Možná je to takhle:
Jedno číslo je 4,5 (slovy čtyři celé pět desetin)
Druhé číslo je 3.

A myslím, že to bude přesně devětkrát a že je lhostejné jaké je to první číslo, pokud to není nula nebo záporné číslo.

Alesh

podle textu máš dvě čísla:

  1. číslo 4,5 (čtyři a půl)
  2. číslo 3 (tři)

součin je jasný, ne? podíl taky? když potom vydělíš součin podílem, dostaneš odpověď