TONICK

Jak na tabulku?

Dobré ránko,
chci se zeptat, jestli lze udělat tabulku v nějakém webovém programovacím jazyku tak, aby pod tabulkou byli prázdná políčka (kterých by bylo stejně jako sloupců) a každý, komu bych dal odkaz na tuto tabulku aby mohl jen do určitého řádku těch prázdných políček vepsat nové hodnoty sloupců.

Uvedu příklad: Budu dělat tabulku fotbalových mužstev, vložím implicitní data a tabulka nabyde rozměrů (řxs: 13×7), Sloupce budou (pozice, tým, počet utkání, vyhraných,remíz,proh­raných,počet bodů). No a teď potřebuji, abych mohl poslat Karlovi X tabulku soutěže, aby mi tam mohl zadat jak jeho tým hrál teď ⇒ tzn. aby mohl změnit hodnoty pouze u svého týmu. A nejlépe aby se po změně hodnot data přepočítala a tabulka se znovu seřadila podle počtu bodů.

Lze to nějak provést? Díky za odpověď.
Doplňuji:
Nebo by vlastně nebylo špatné, kdyby se to někde na netu dalo najít vcelku třeba jako nějaká online kontingenční tabulka, do které by do určitých týmů měli přístup určití lidé a mohli provést změnu.

Odpovědi
led

Urobte si to v exceli, alebo inom tabuľkovom editore a uložte ako webovú stránku.

sad20

Dalo by se to řešit přes online kancelářské aplikace, např. google docs. Ale asi by bylo potřeba, aby všichni zúčastnění měli emailový účet u googlu (s ostatníma nemám zkušenost)… Tam se dá v tabulce nastavit omezení, kdo co může měnít. Máme to vyzkoušené pouze na úrovní listů, tzn. že by každý tým měl 1 list, kde by mohl zapisovat pouze on + jeden list, na kterém by se počítaly celkové výsledky.

anonym

V případě zájmu mne kontaktujte na email adrese jiri.doubravsky@gmail.com. Je to úkol pro klasické PHP programování a strukturovaný datový soubor. Takovýto formulář pro vás mohu naprogramovat, a cenou se vejdeme pod 1000 Kč.

anonym

pokud byste to chtěl za naprosto minimální náklady, doporučuji zaregistrovat se na http://docs.go­ogle.com, tam vytvořit příslušnou tabulku a vašemu kolegovi ji nasdílet … to je elegantní řešení za 0,– Kč 🙂

anonym

řešení zdarma však vyžaduje jistou znalost prostředí Google Docs, a také nedokáže zajistit aby kolega nemohl editovat jiný než vlastní data.