Fiverka

Jak na T9?

Na mobilním telefonu nokia E52 používám již velmi dlouho tak zvaný prediktivní režim neboli T9? Snad to píšu správně. Když jsem ztiskla klávesu číslo 2 tak se jako první vždy nabídlo písmenko A. Nyní najednou (nevím z jakých důvodů) se mi jako první nabízí písmenko C…Což je k ničemu, na rozdíl od spojky A…Jak to mám udělat aby se zase nabízelo první A? Nezdá se to, ale při psaní sms se A používá hodně často a několikrát za sms to měnit z cé na A mě fakt už rozčiluje a zdržuje… Prosím jak na to? Chci zpátky své A:))))
Doplňuji:
Vím co je to T9, používám to jen na některých mobilech je to nazváno jinak, ale jde mi o to, jak se zbavit toho Cé, když potřebuji nejčastěji psát A…dřív mi to Cé nenabízelo jako první ale právě A…a já ho chci zpět…

Nejlepší odpověď
beer

T9 si pamatuje poslední použitou kombinaci, možná proto. Pokračuj dál a nabídne se celé slovo. Případně vybírej dál z nabídky pod tou samou klávesou (dolů), až uvidíš „a“..
Je vhodné naučit T9 svým výrazům atd.
Zkušenost

Další odpovědi
tom004

Podle mne to nepůjde.Predik­ce,znamená,před­vídání.A to dělá.Při stisknutí A,si program vybírá ze slovníku slova,kterých je uloženo nejvíc.V tomto případě,jsou to slova,která začínají na C.Po zadání dalšícho písmene,porovná slova začínající na tuto skupinu,a podle potřeby změní i C,na jiné písmeno.A tak,to pokračuje.Když slovo nenajde,objeví se nápis „psaní“,„napiš“,ap­.Toto slovo si potom uloží,pro další použití.

samicek333

T9 mám v mobilu i já, myslím že je to slovník, používá se, když chcete psát rychle nebo se vám ty slova nechtějí psát, namačkáte písmena, která v to slově jsou a pak vyberete slovo, které potřebujete…

DDarent

T9 má v mobilu už každej, ale já to moc nevyužívam, protože mam virtuální QWERTY klávesnici!!! já už si ani nedokáži představit, jak bych psal na klasický mobilí nlávesnici jako ty!!!

Já sem do nedávna nevěděl, proč se to menuje QWERTY, ale když sem si pořádně prohlíd klávesnici, tak sem to zjistil!!!

Možná to bude zmněnou jazika, nebo si zkus aktualizovat software.