rosa

Jak na stružiní?

Od koupení zahrady zčásti ve svažitém terénu roky bojuji s ostružiním. Vykopávám. Jde to ale špatně ve svahu. Likviduji Randapem. Výsledek je skoro nulový. Zase se objeví. Tento svah moc nevyužívám, jen sekám trávu, ale při sečení se výhony omotávají kolem sekačky. Je to nezmar. Máte někdo zkušenosti, jak se toho zbavit?

Nejlepší odpověď
venkovan

Roundup 1:5–1 mazat na listy. Je to sice nekonečná práce, ale jde to.
Lze mazat i na řez ustřižené rostliny, ale kdo to má v trávě hledat,
Pravidelně několikrát ročně sekat a postupně tak ostružiník oslabovat.
Plamenem přehřát šlahoun – existují pro tuto aplikaci ohně speciální hořáky na propan butan (cca +1000,– Kč). Pozor na suchou trávu – oheň aplikovat jen za vlhka. Kůru není třeba spálit – stačí když změní lesk.
Na jaře když je zem rozmrzlá a mrazem „nadzvedlá“ vytrhat to co se dá.
Prodat zahradu.