Andy.vlk

Jak na štětičkovou řasu v akváriu?

Asi před 5 lety jsme měli akvárium, ale kvůli štětičkové řase jsme ho museli zrušit. Po 5 letech jsme se rozhodli, že akvárium opět dáme do kupy. Jelikož bylo akvárko 5 let bez vody a v chladném prostředí mysleli jsme, že štětičková řasa vymizela. Do akvária jsme nedávali žádné staré dekorace, protože jsme se obávali napadení štětičkové řasy. Použii jsme pouze akvárium. Ale asi po měsíci jsme si štětičkové řasy všimli na okraji lístků rostlin. Potřebovala bych tedy vědět jestli na vyhubení štětičkové řasy existuje nějaký přípravek, aby naše úsilí nepřišlo v niveč.

Nejlepší odpověď
anonym

já jsem si k rybkám pořídila i Ancistruse,lidově řečený vysavač,ten se pohyboval po skle akvátia a čistil ho,tím jsem se hodně zbavila řas,ale nejsem si jistá jestli to pomůže i na štětičkové řasy,zkuste se na to zeptat ve zverimexu