kablik

Jak na šroubovací uzávěry?

Otevírat sklenice se šroubovacím uzávěrem je promne stále problém, nepřišel jste někdo na nějakou snadnou fintu, aby to mohla otevírat i slabší ženská ruka?

Nejlepší odpověď
gecco

Stačí ten ´zoubek´ na víčku zlehka podebrat třeba lžící (ocelovou), tím se vyrovnají tlaky a víčko lze otevřít lehce – a nedojde k destrukci ani lžíce, ani víčka, ani ruky…
😉

Další odpovědi
Drap

Existují na to vychytávky. Třeba zde :
http://vyvrtky­.heureka.cz/ot­virak-na-sroubovaci-uzavery-profi-plus-wmf/
Najdeš i levnější

iceT

Sklenicí (lépe řečeno uzávěrem)poťukám o pevnou stěnu,třeba kachličkovou u sporáku a uzávěr povolí a jde snadno utevřít.Na pet lahve používám takové udělátko na otvírání a nebo louskáček na ořechy.

isteron

Ako hovorí gecco. Ja používam vreck. nožík, krátku ale pevnú čeoeľ. Alebo doma jede n šrobovák, kratší, pevnejší a natoľko zabrúsený aby sa hrot vošiel medzi sklo a viečko.
Doplňuji:
Na PET fľaše francúzsky kľúč, alebo malý hasák. Je to trvalé príslušenstvo v kuchyni.

Alesh

K již zmiňovaným fintám přidám jednu. Pokud je víčko kov, sklenice je opravdu ze skla a obsah sklenice to dovolí, pak je možno i postavit sklenici na kamna nebo sporák (myšleno elektrický) a chvíli víčko nahřívat. Podstatně vyšší tepelná roztažnost kovů udělá své, víčko lze pak po dostatečném nahřátí krásně snadno povolit. Fyzika funguje. 🙂

anonym

Chytnu probodnu a odvzdušním zavařovačky apod.na petky je dobrý louskáček na ořechy,měli to tak i ve fabrice na sodovky.
Doplňuji:
…ale fabrika už zanikla,konkrétně Nealko a.s. a zbyli mi vzpomínky a skušenosti z mládí.https://www­.google.cz/se­arch?q=lousk%C3%A1%C4%­8Dek+na+o%C5%99echy&tbm=­isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=dK2eVOLiH4HhUs­TbgvgM&ved=0CE­AQsAQ&biw=1024­&bih=643

kablik

drape díky za vychytávky za 1000kč, to už je lepší otloukat s ICETkou kachličky,anebo ohybat lžíce dle gecco, já to zatím dělám šroubovákem, stále to ale není ono, nacvíc je škoda poškozovat dobrý uzávěry…

gecco

Kabliku – tou lžící uzávěr nepoškodíš – zkus si to (projednou nech šroubovák v nářadí) – opravdu stačí jen zlehka nazdvihnout ten ´zoubek´, který má funkci závitu…
A pokud je kvalitní lžíce – ani si ´nevšimne´, používám běžné nerezové (18/10)…
😉

gecco

Drape – za tu ceny bych si představoval, že mi to obsah sklenice i naserviruje a poté umeje nádobí po obědě…
😉