Jak na spolumajitele ideální poloviny cesty,který ji zatarasuje vraky vozů?

Máme dvě dílny,já zámečnictví,on autodílnu.Má na vjezdu neustále 5–8 vraků a já mám pouze těsný průjezd na jedno auto a stále mám problém s dopravou materiálu.On nechce o ničem diskutovat.

Nejlepší odpověď
standa

Doporučuji tento postup:

  1. pokusit se ještě jednou o rozumnou dohodu s upozorněním, že se chcete vyhnout soudním tahanicím…, ideální by bylo, kdybyste si sepsali jednoduchou dohodu o způsobu užívání vaší společné cesty
  2. zkusit uplatnit mírný nátlak…, zastavěnou cestu si vyfoťte (psychologicky tak, aby vás viděl, že fotíte) a předložte mu zmiňovaný návrh oboustranně vyvážené dohody o způsobu používání vaší cesty s důrazným upozorněním, že věc předáváte soudu, který by mohl vedle náhrady škody rozhodnout v krajním případě i o tzv. přikázání věci za přiměřenou náhradu jednomu ze spoluvlastníků (více viz ustanovení § 142 obč.zákoníku)
  3. podejte k soudu návrh, ale nechte se zastupovat advokátem

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t2.aspx