pánŠtě

jak na snový efekt na fotce?

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost jak se vytvoří „snový efekt“ na fotce? příklad zde: http://img.ep­hoto.sk/data/fo­rum/7fea25dcb56a558­63fc2c3bb9820bccb71b4cb1­5.jpg
Jedná se pouze o protisvětlo a nějaký filtr + doladění barev? Jaký software používáte? díky

Nejlepší odpověď
gecco

Na tohle stačí ´přesvícení´ (přeexponování) při focení…
V editoru pak zvýšení jasu, možná potlačení kontrastu (to umí snad každý fotoeditor).
😉
Osobně na některé úpravy používám Picasa, na některé MS PhotoEditor, pokud potřebuju úprav více (náročnější), pak GIMP.

Další odpovědi
ivzez

Promiň, ale to není žádný „snový efekt“.
To je špatná fotka.

Pokud by přesto někdo chtěl takový „efekt“ vytvořit,
stačí ve photoFiltre snížit kontrast, zvýšit jas a korekci gama.
PfotoFiltre „umí“ přidat i barevný nádech.