jak na škytavku?

nevíte jak se zbavit škytání?

Nejlepší odpověď
quentos

staré babské rady – prý na ni pomáhá kostka cukru pokapaná franckovkou nebo koňakem; někomu taky občas pomůže zatajit na chvíli dech

Další odpovědi
Jahoda

Mně pomáhají tyto metody:

Na chvíli zadržím dech
Nadechnu se, zacpu si noc (nevydýchávám) a napiji se. (komické, ale mně to skutečně pomáhá)

panenka

Já to zapijím dostatkem vody a vždycky jsem škytat po chvílce přestála.

kapka

Mně pomáhá na škytavku spolehlivě zadržení dechu, ale takovým zvláštním způsobem. Hodně se nadechnu a pak ten vzduch jakoby silou tlačím do plic. Vůbec nevím, jak to mám popsat, chce to asi trochu cviku. Že to dělám dobře poznám podle toho, že mě bolí na hrudní kosti. Bolest samozřejmě přestane, jakmile vydechnu. Někdo mi to kdysi poradil a od té doby to se 100% úspěšností používám.
Jen nevím, jestli jsem to dobře popsala.

verka

.....a ještě se u toho nesmíš smát.

Bumbes

já mám osvědčenou metodu – 3× polknout bez škytnutí (nasucho bez nápoje), ta snaha o polknutí tu škytavku nějak eliminuje.

Miroslavst

Co jsi zase spráskala?
http://czechf­olks.com/plus/20­10/07/18/robert-fulghum-skytavka/

Michal

Zadržet dech alespoň přes jedno škytnutí.Napít se vody.

Zdroj: Ze života

Marsyas

Místo zadržení dechu funguje celkem spolehlivě, když vás někdo nacchvilku zezadu jakoby chytne pod žebry a stlačí bránici. Škytavka je vlastně křeč v bránici.

iceT

Pry pomaha kdyz se stiskne misto tesne pod nosem,jak je nosni prepazka,ale nemam to vyzkousene,a taky piti vody.

anonym

Quentosi stím dechem jsem to zkoušela už škytám víc než hodinu a začíná mě bolet snad celý hrudník