Avatar uživatele
anonym

jak na škytavku?

nevíte jak se zbavit škytání?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Miroslavst, DusanOrlik, Jahoda, iceT před 4975 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

staré babské rady – prý na ni pomáhá kostka cukru pokapaná franckovkou nebo koňakem; někomu taky občas pomůže zatajit na chvíli dech

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jahoda

Mně pomáhají tyto metody:

Na chvíli zadržím dech
Nadechnu se, zacpu si noc (nevydýchávám) a napiji se. (komické, ale mně to skutečně pomáhá)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Já to zapijím dostatkem vody a vždycky jsem škytat po chvílce přestála.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Mně pomáhá na škytavku spolehlivě zadržení dechu, ale takovým zvláštním způsobem. Hodně se nadechnu a pak ten vzduch jakoby silou tlačím do plic. Vůbec nevím, jak to mám popsat, chce to asi trochu cviku. Že to dělám dobře poznám podle toho, že mě bolí na hrudní kosti. Bolest samozřejmě přestane, jakmile vydechnu. Někdo mi to kdysi poradil a od té doby to se 100% úspěšností používám.
Jen nevím, jestli jsem to dobře popsala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

.....a ještě se u toho nesmíš smát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

já mám osvědčenou metodu – 3× polknout bez škytnutí (nasucho bez nápoje), ta snaha o polknutí tu škytavku nějak eliminuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Co jsi zase spráskala?
http://czechf­olks.com/plus/20­10/07/18/robert-fulghum-skytavka/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Zadržet dech alespoň přes jedno škytnutí.Napít se vody.

Zdroj: Ze života

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marsyas

Místo zadržení dechu funguje celkem spolehlivě, když vás někdo nacchvilku zezadu jakoby chytne pod žebry a stlačí bránici. Škytavka je vlastně křeč v bránici.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
iceT

Pry pomaha kdyz se stiskne misto tesne pod nosem,jak je nosni prepazka,ale nemam to vyzkousene,a taky piti vody.

před 4975 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Quentosi stím dechem jsem to zkoušela už škytám víc než hodinu a začíná mě bolet snad celý hrudník

před 4975 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek