Dominn02

Jak na školní dress code?

Vybral jsem si hotelovou SŠ, kde je povinný dress code i na normální teoretickou výuku. Dá se na to zvyknout? Kamarád říkal, že prý skoro nikdo nenosí všechno (musí se nosit košile, kravata, kalhoty a vesta), co mi můžou udělat, když přijdu třeba jen v košili? Chápal bych to na praxi, ale na každý den na x hodin do lavice?

Doplňuji:
Jde o maturitní obor a zámečník pro mě určitě není lepší alternativa. Přihlášky se navíc posílaly do začátku března. Školní řád by se měl určitě dodržovat a proti společenskému oblečení jako takovému vůbec nic nemám, ostatně do divadla nebo na svatbu už jsem se několikrát dostal a neřekl bych, že jsem vypadal jako panák. Jelikož ale budu bydlet na intru, toto oblečení pro mě bude pravděpodobně jedinou volbou, tahat celý šatník domů a zpět na čištění každý týden mě nějak neláká.

Dozvěděl jsem se teď, že vyšší ročníky mají oblečení volnější, kamarád je čtvrťák, asi proto chodí většinou jen v košili a kravatě, na první ročník se prý celkem tvrdě dohlíží, jestli je všechno OK. I tak mi ale přijde trošku zbytečné sedět na češtině v kravatě.

Celkově mi tedy vadí hlavně fakt, že bílá a šedá košile budou jediné dva svršky, které budu moci přes týden nosit. Vlastně i kalhoty si budu muset nechat ze školy, protože společenská košile a jeansy vypadají blbě. Nebo vás nějak napadá, jak toto řešit? :/

Nejlepší odpověď
Drap

Skolnířád by se měl dodržovat. A je to podle mne velice správné že je povinný dress code.Pokud má člověk pracovat ve společenském oděvu, musí se v něm naučit i pohybovat. Jinak vypadá jako panák. Zvykneš si velice brzy, neni to problém.
Pokud ti to nevyhovuje, měl jsi zvolit učiliště třeba pro zámečníky. Tam by ti stačily modráky.
Řešení je snadné pořídit si na každý den minimálně jednu košili a alespoň dva obleky.
Kdysi jsem byl několikrát na podobné škole a velice se mi líbilo jak všichni dodržují a když člověk přišel po začátku školního roku, bylo i na chodbě poznat kdo je nový. Výsledek byl takový, že absolventi této školy byli po ukončení převážně velmi úspěšní, oproti jiným školám stejného oboru.

Další odpovědi
led

Zvyknúť sa dá aj na šibenicu, pokiaľ na nej nevisíš ako obeť… hovorí staré porekadlo
Práve kvôli návyku a neskôr prirodzenosti takéhoto oblečenia tento školský dress code platí aj na teóriu.
Dnes už bežne vidíme aj na ulici, aj u mladých používanie prvkov spoločenského oblečenia, košeľa, viazanka, dlhé nohavice a topánky, a nemám pri tom pocit, že by sa v tom cítili neprirodzene.
Sú práce a spoločenské podujatia, kde dress code je povinný, napríklad uniformované profesie, peňažné ústavy a ale aj nielen robotnícke povolania, kde miesto obleku používajú pracovné a ochranné oblečenie. A každý deň na x hodín na pracovisku.

Lamalam

„Vybral jsem si hotelovou SŠ, kde je povinný dress code.“ Když sis jí vybral, tak to je jenom tvoje volba.

gecco

Chápu, proč ti takový dress code vadí – já se jako kravaták vyskytuju párkrát do roka a ani tak z toho nejsem nadšený…
A dobrovolně se přiznám, že bych jej nedodržoval…
😉
Ale

  • tím pádem bych takovou školu nestudoval
  • tím pádem bych ani takové povolání nevykonával

___
Pokud tě hotelovka baví a chceš se v daném obou živit (a to ne jako poslední pingl v zaplivané nádražce), musíš přijmout i formality…
😉

Šidlo

  1. to je fajn, že sa zaujímate už teraz, príde mi to zodpovedné
  2. normálne sa s triednym učiteľom na začiatku roka rozprávajte o tom, ako to máte na intru, kde asi nemáte čistiareň, urobiť.....asi vám nebudú kontrolovať vyžehlené puky, či 🙂
  3. treba si zvyknúť
  4. tuho uviazaná kravata ničí oči, viažte ju skôr voľno 🙂
  5. veľa šťastia na SŠ

Klaproth

Pokud ti dres kód nepřekonatelně vadí, jdi na jinou školu.