Marťas Q9

Jak na SIPO a nahlášení spojovacího čísla poskytovatelům?

Dočetl jsem se, že si mohu zřídit SIPO vyplněním formuláře a podáním na pobočce České pošty, kde mi bude na počkání vydáno tzv. spojovací číslo. Nikde jsem se už však nedočetl, jak že spojovací číslo funguje, kde, jak a komu ho nahlásit a jak platit měsíčně SIPO (spíše čím) chci-li platit hotově na pobočce ČP.

Nejlepší odpověď
ivzez

Při podání žádosti o zřízení SIPO obdržíte tzv. spojovací číslo, které musíte
oznámit všem, komu míníte umožnit příjem plateb tímto způsobem.

Např. pronajímateli (nikoliv poskytovateli nájemného), dodavatelům
energií, ČRo, ČT (koncesionářské poplatky) apod.

Já jsem si sice SIPO zřídila, ale vadilo mi chodit každý měsíc dva– až
třikrát na poštu (všechny platby nešly hradit prostřednictvím SIPO), proto
jsem SIPO začala platit z účtu.

Časem mi začalo vadit, že nemohu ovlivnit datum odečtení z účtu.
Přešla jsem na přímé platby. Trvalé příkazy mám čtyři, jejich zřízení
i případná změna zabere v internetovém bankovnictví jen chvilku a
platby bezhotovostním převodem mám úplně zdarma.
Nikam nechodím (a neztrácím čas cestou + ve frontách na poště), jenom si
1 × měsíčně zkontroluji, jestli všechny platby odešly ve stanoveném termínu.

Další odpovědi
marci1

Na poště vyplníš žádost o SIPO, bude Ti přiděleno spojovací číslo. Toto číslo nahlásíš poskytovatelům nájemného, plynu, elektřiny ap. a pošta jim bude hradit měsíční splátky a Tobě odešle doklad SIPO o zaplacení. SIPO můžeš platit z bankovního účtu nebo přímo na poště.
Na poště Ti vše podrobně vysvětlí. 🙂
https://www.ces­kaposta.cz/do­cuments/10180/282­551/Formular_SI­PO.pdf/eef9ada7-ec5a-5145-ec4c-c194492bddea
Dokla o placení SIPO: http://images­.slideplayer.cz/42/11296­479/slides/sli­de_11.jpg

mosoj

Já to mám jako Ivzez. Já platím všechno převodním příkazem v internetovém bankovnictví, tedy i to SIPO. Právě k tomu je třeba vědět převodové číslo. To je číslo pošty která zajišťuje převod peněz na poštovní bankovní účet z kterého pak pošta platí vše co je uvedené na platebním dokladu SIPO. Ostatní platím sám převodním příkazem, předdefinovaným v internetovém bankovnictví. Zaplacení cca pěti položek trvá 5 min. Povolení k inkasu nikomu nedávám. Nikoho cizího na účet nepouštím.
Navíc jediná ivzez to správně vysvětluje.

orestez

Marci1 správně uvedla místo zřízení SIPO poštu. K tomu stačí občanský průkaz, uvedení adresy. Do 5 minut vám ho zhotoví. Spojovací číslo k vašemu SIPO, které je hodně blízko k rodnému identifikačnímu číslu, uvedete při uzavření smlouvy většinou s plynárou, dodavatelem el. energie, připojení k internetu. Tyto služby si musíte oběhat sám.
Koncesionářské poplatky TV a rozhlas zařídí poštovní pobočka, stejně jako při zřízení nového SIPO všude, nejste vázáni na nějaké misto.

Při zřizování vám bude nabízena možnost, složenka- vyúčtování jako papír do schránky, za nějakých 21 korun, nebo zdarma do emailu.
Papír je papir, i když používáte bankovnictví. Výhoda převodu peněz přes bankovnictví je bez papírování. Ovšem, spousta institucí a nebo městských částí nedokážou pracovat bez orazítkovaného papíru. Nefunkční emaily kvůli nějaké politické napjaté situaci nebo hacking nejsou vhodné, aby člověk zítra žil. Na

da ny

V půlce března jsem šla na poštu s OP a nájemní smlouvou (městský byt).
Uživatelem bytu jsem od dubna.
Mám tedy adresu odběrného místa SIPO zatím jako kontaktní (a SIPO tam ve schránce). Pak jen nahlásím nové bydliště, jako trvalé (až bude nový OP).

Nic (žádost) jsem nevypisovala. Paní za přepážkou vše udělala sama. Na počkání jsem dostala do ruky smlouvu se spojovacím číslem SIPO. V bytě budu bydlet nejdříve za půl roku.....
Neplatím tedy zatím koncesionářské poplatky (ČRo, ČT). Jen nájemné se službami, „udržovací“ plyn a elektřinu ektřinu (nejméně 100/měs.), protože šlo o přidělení bytu převodem a převod/přepis platby energií. Později UPC apod.
V současném bydlišti máme vše na SIPO. 1× v měsíci zajde někdo na poštu a v hotovosti nebo kartou uhradí poplatky SIPO na poště. Kolem pošty chodím minimálně 2× denně, tedy žádný problém :).
Ostatní platby mám trvalým příkazem.
V minulosti mi SIPO z účtu odcházelo nejpozději 15. den v měsíci, což mi nevyhovovalo.

Spojovací číslo SIPO nahlásíte všude tam, kde lze jeho prostřednictvím pravidelné platby provádět a Vy si to tak přejete.
Na poště lze SIPO uhradit do posledního pracovního dne v měsíci.

orestez

Za poslední větou se mi objevilo Na. To nevím proč. Snad zapomněl něco dodat. Jinak mi to připomíná Funk Apostles s Cory, https://www.y­outube.com/wat­ch?v=iJudjPNmnOs