Avatar uživatele
baghira

Jak na satelitní příjem TV?

Rizhoduji se mezi „klasickým“ řešením (satelitní přijímač + televizor) a televizorem s vestavěným tunerem DVB-S2. Pomůžete mi v rozhodování?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? vagra před 4587 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ve výsledku je to putna. Modulové seskupení má tu výhodu, že v případě poruchy sat. přijímače , dáte opravit jen ten přijímač a TV máte doma ke koukání na DVB-T, nebo koupíte nový satelitní přijimač. Je to levnější než kupovat novou TV.

Pro Tuner DVB-S v TV hovoří pouze vyšší komfort obsluhy ( jeden ovladač).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jikra

Mám Panáka 42"G15 se sat.dílem už přes 2roky
a HD balíček od Skylinku a co se týká ovládání je to pohoda.Ovšem pozor problém nastává v případě když chceš něco nahrát na DVD rec.protože v tom případě musíš mít tu telku puštěnou a nahráváš to co vidíš na obrazovce,kdežto když máš samostatný sat.přijímač tak ten se ti zapne sám přes časovač.Tak to chodí u Pánáků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
P.T.

Mám externí DVB-S. Nechci být omezený jedním tunerem po celou dobu životnosti jeho nebo TV. Je to ale tím, že vím, že v budoucnu budu chtít vyzkoušet jiný, s jinými funkcemi a výbavou a takhle nejsem ničím vázaný. Samozřejmě externí DVB-S mi toho nabídne jako uživateli více než integrovaný. Ale to je tím, že jsem náročný 🙂 Kdyby mi šlo jen o sledování satelitní TV a nebyl bych hračička, koupil bych TV s integrovaným S tunerem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
baghira

Dík, poruchu neřeším (za posledních 20 let jsem neměl žádnou elektroniku v opravě), ale to o tom nahrávání je podstatná připomínka.

před 4587 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek