baghira

Jak na satelitní příjem TV?

Rizhoduji se mezi „klasickým“ řešením (satelitní přijímač + televizor) a televizorem s vestavěným tunerem DVB-S2. Pomůžete mi v rozhodování?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ve výsledku je to putna. Modulové seskupení má tu výhodu, že v případě poruchy sat. přijímače , dáte opravit jen ten přijímač a TV máte doma ke koukání na DVB-T, nebo koupíte nový satelitní přijimač. Je to levnější než kupovat novou TV.

Pro Tuner DVB-S v TV hovoří pouze vyšší komfort obsluhy ( jeden ovladač).

Další odpovědi
Jikra

Mám Panáka 42"G15 se sat.dílem už přes 2roky
a HD balíček od Skylinku a co se týká ovládání je to pohoda.Ovšem pozor problém nastává v případě když chceš něco nahrát na DVD rec.protože v tom případě musíš mít tu telku puštěnou a nahráváš to co vidíš na obrazovce,kdežto když máš samostatný sat.přijímač tak ten se ti zapne sám přes časovač.Tak to chodí u Pánáků.

P.T.

Mám externí DVB-S. Nechci být omezený jedním tunerem po celou dobu životnosti jeho nebo TV. Je to ale tím, že vím, že v budoucnu budu chtít vyzkoušet jiný, s jinými funkcemi a výbavou a takhle nejsem ničím vázaný. Samozřejmě externí DVB-S mi toho nabídne jako uživateli více než integrovaný. Ale to je tím, že jsem náročný 🙂 Kdyby mi šlo jen o sledování satelitní TV a nebyl bych hračička, koupil bych TV s integrovaným S tunerem.

baghira

Dík, poruchu neřeším (za posledních 20 let jsem neměl žádnou elektroniku v opravě), ale to o tom nahrávání je podstatná připomínka.