JajaJ

Jak na rychle mastící se vlasy?

Ahoj mám takový problém s vlasy a to takový, že si je musím každý den umývat, protože se mi dost mastí. Nevíte jak tomu zabránit? Co třeba používáte vy? Kupuji si kvalitní šampóny na mastné vlasy a stejně to nezabírá ☹. Všem děkuji za rady.

Odpovědi
RyuzakiKate

Upřímně doufám, že si arachis dělá s tím jarem srandu…
A jaké kvalitní šampony? Zkus na to jít třeba přírodně a umýt si vlasy pastou z jedlé sody a poté octový oplach (z jablečného octa) s vodou 1:2. Jednu dobu jsem zkoušela plácat na hlavu žitnou chlebovou mouku a vlasy se ti sice neodmastí klasicky, ale zůstane na nich tenká olejová vrstvička, takže to není tak agresivní. Moc příjemné jsou tuhé šampony od Naturinky. On je problém v tom, že čím častěji si ty vlasy umýváš, tím víc se pak mastí, protože si chtějí vytvořit tu ochrannou vrstvu (tzv. sebum). Pokud jsi ještě v pubertálním věku, tak je to normální, pokud ne, zkus ty domácí recepty a na drahé šampony se vyprdni.

arachis

Mi absolutně nesedí ovocné šampony, už po umytí mám pocit, že na nich něco mám. Zjistila jsem, že nejlepší je Head & Shoulders s condocionerem, nanesu,hlavu prodrbu a pak vezmu klasický jar a stejné množství a nanesu ještě na ten šampon, chvíli nechám a pak opláchnu.

kapka

Veliké problémy s tím má jeden syn, takže přesně vím, o čem mluvíte. Jestli se da maštění vlasů nějak přírodně zabránit, to nevím. My to řešíme, kromě častého myti, což je dost otravné, hlavně pro dítě, suchým šamponem ve spreji. Ráno než jde do školy tak nastříkat na vlasy, učesat a jsou jak umyté. Značku používáme Batiste. Pozor, je víc druhů a jednou jsem koupila nějaký, ze pak měl ty vlasy takový bílý.

postcd

při hledání na google jsem četl, že šampony mohou vyvolávat tu reakci, že se vlasy rychle zamastí. Myji si vlasy jedlou sodou a po oplachu trochu octa a znovu oplach. Teplá voda pomáhá mastnotu rozpouštět podle mě.