JiS57

Jak na přetažení okna?

Dobrý den. Prosím o radu. W7 HP, když chci přetáhnout okno po obrazovce, levým myšítkem uchopím okraj a táhnu. Ovšem netáhnu jako dříve celé okno, ale pouze rámeček a obsah přeskočí do rámečku až po uvolnění myšítka. Nevím, při jaké příležitosti k této změně došlo, ale je to nepraktické. Poradí někdo, jak to vrátit do původního stavu, nebo mám odmazávat aktualizace? Druhá záležitost. Chci li otevřít dokument, musím použít dvojklik a vždy se otevřou dvě okna. Je li nějaký dokument „schovaný“ na hlavním panelu, otevře se, není li, tak potom nový prázdný. Děkuji JiS57

Nejlepší odpověď
Alesh

ad 1. problém:
Start / pravý klik na Počítač / Vlastnosti / Upřesnit nastavení systému / karta Upřesnit / oblast Výkon – tlačítko Nastavení / zatrhnout Při přetahování zobrazovat obsah okna
ad 2. problém:
Dokumentem rozumíš co? Dokument Word, čili *.doc apod.? Nehrál sis s makry? Nevím, zda jsem tě úplně pochopil, ale mohlo by to být možná způsobeno záznamem makra v Osobním sešitu maker, onehdy mi to taky vždy otevřelo druhý dokument, pomohlo až nepoužívání a odmazání maker z tohoto úložiště.

Další odpovědi
ptáč

Ta příležitost je v rozhodnutí systému, který zvolil co nejšetrnější zatížení hardvéru, který má k dispozici. Ničemu to nevadí, naopak. Vizualizace posouvání oken v oblasti monitoru je jen zatěžující animace pro blaho očí. Jestli vám to nevadí a nejste zvyklý na věci viděné jinde, nechte to tak.