Fiverka

Jak na potničky?

U našeho tříletého syna jsem si při šimrání na zádech všimla, že má takovou krupičku…Když se spotil bylo to výraznější a do červena i trochu na hrudníku, a svědilo ho to, tak jsem usoudila, že to jsou potničky.. Poradíte někdo jak se jich zbavit…prevenci bych chápala, že se dítě nemá spařit, což je těžký venku zima, nabalený a přijdeme dovnitř kde se všude topí a než se člověk stihne svléknout už je to…nehledě na to, že stačí aby během dne doma lítal a je celý spocený i když má jen kraťasy… ale jestli je možné ty co už má, je ted nějak eliminovat..Něčím mazat? Aby se toho zbavil. Máte někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
hanulka11

když byly děti malé tak jsme to zasýpali pudrem, ale nevím jak nyní se to dělá, myslím, že stačí vzdušné oblečení a že se potničky ztratí

Další odpovědi
funa

na potničky se dá koupit v lekarně pityol,mě u ditěte zabral

Sůwa

Já mám taky jen starší zkušenost jako Hanulka11, ale podle popisu musíte mít doma hodně teplo. Tak snížit teplotu, zvlhčovat vzduch a žádné prádlo z umělotin. Na různé vyrážky dobře působí Indulona, třeba měsíčková.