marketa54321

Jak na pohovoru zdůvodnit odchod z minulého zaměstnání?

Na internetu jsou rady typu „nemohl jsem dostatečně rozvíjet svůj talent“, „měl jsem návrhy, jak firmě pomoci, ale vedoucí na to neslyšel“… Což si podle mě firma může přeložit jako „když k vám přijdu, budu vám do všeho kafrat a jsem náročný“… (Pokud nejde např. u manažerské pozice, kde je kreativita vítána) Zvlášť pokud je člověk čerstvě po škole, nemůže si takto vyskakovat, ale snaží se spíš najít praxi… Jak z toho tedy vybruslit aniž bych kritizovala předchozího zaměstnavatele?

Nejlepší odpověď
Mirdas

Důvodů může být mnoho.
Motivační, vyzkoušet si něco nového, zájem právě o tuto firmu a podobně.
Hlavně nekritizujte a nestěžujte si na tu minulou i podle toho vás budou hodnotit a to nedělá dobrý dojem.

Další odpovědi
led

Pravdivo.
Tam-tamy je počuť ďaleko

setapouch

Bylo to tam skvele a rada se tam jednou vratim. Ale chci poznavat nove… (technologie, postupy, ziskat novy pohled nebo vetsi rozhled…) a verim ze to mi muze nabidnout vase firma.

Treba.

anonym

dohodou