roxilox

Jak na podmíněné formátování v excelu?

Dobrý den poradí mi děkdo postup při podmíněném formátování v office 2010? příklad: potřebuji, aby se mi třeba v buňce B5 objevovalo číslo třeba 50 pokud je v buňce A1 hodnota třeba od 31 do 42. Nevím jak nastavit abych formát který chci v jedné buňce nastavit tak aby se odkazoval na podmínku v druhé buňce a jak toto nastavit děkuji
Doplňuji:
To: DOCHY – děkuji to mi pomohlo. Pokud budu potřebovat aby tedy v buňce B5 bylo 50 pokud je v buňce A1 hodnota od 31 do 42 tak už vím. Můžu nějak v zadané podmínce pokračovat tak, aby se v buňce B5 zobrazilo třeba 60 když v Buňce A1 bude hodnota od 43 do 50 atd… Prostě tu podmínku rozšířit? díky

Nejlepší odpověď
Dochy

Není to formátování, je to funkce. V českém excelu je to B5=KDYŽ(A((A1­>=31);(A1<=42));50;0)

Podmínka: Pokud v A1 je číslo větší nebo rovno 31 a menší nebo rovno 42
Pak v buňce má být 50,
jinak 0

Další odpovědi
Emefej

To co chceš, nelze realizovat podmíněným formátováním. To je určeno pouze ke změně formátu (barva, velikost, pozadí apod.) zobrazovaných dat v závislosti na vstupní hodnotě. Pro tvůj případ musíš použít funkce, napadá mě „IF“, bohužel Excel nepoužívám, tak ti nemůžu napsat přesnou syntaxi.
Doplňuji:
Dochy má pravdu, v českém Excelu se ta fce jmenuje „KDYŽ“. Zapomněl jsem, že dnes už se lokalizují i názvy fukkcí, ve starších verzích tomu tak nebylo, tam to bylo „IF“.

Emefej

Ad doplnění, vetšina fcí se do sebe může vnořovat, takže to zkus, mělo by to jít.

Dochy

Přesně tak. Místo té poslední nuly v uvedeném vzorci zapíšeš znovu ten samý vzorec jen s upravenými hodnotami… takže pokud hodnota nebude mezi 31 a 42 bude se vyhodnocovat druhý vzorec.

Pokud by to ale mělo být výrazně složitější (třeba 20 hodnot pro 20 pásem) bylo by vhodnější například na druhém listě nadefinovat tabulku s mezema a hodnotama a ve tvé původní tabulce použít funkce pro vyhledání a dosazení hodnoty z té pomocné tabulky. Bylo by to pak přehlednější, opakovaně použitelné (pro další řádky) asnadno upravitelné jen úpravou té pomocné tabulky…