Tom 25

Jak na počítač s Windows 10 nainstalovat Windows 98?

Aby při zapnutí byl výběr zda to nebo to. Iso soubor Windows 98 mám. Jen jak to udělat?

Odpovědi
led

Náš šéfkuchár JájsemRaibek, sa mýli. Do VirtualBoxu môžte nainštalovať skoro každý operačný systém. Pri potrebe klasickej diskety použijeme USB disketovú jednotku, alebo redukciu USB-IDE a starú disketovú jednotku, prípadne na inom počítači s Windowsom podporujúcim flešku si z inštalačnej diskety, či ISO súboru Win98, vytvoriť bootovaciu flešku.
Dá sa toho veľa, keď človek chce hľadať možnosti.
V prípade, ak máme ISO súbor môžme ho priamo inštalovať do VirtualBoxu.

jpau

Ještě doplním led, myslím že to lze nakopnout i z free dosu – nainstaluješ freedos (z cd) a potom připojíš (tzn. vložíš disk nebo připojíš iso pokud to tlačíš např. do vm – což asi dává smysl z pohledu kompatibility hw, jelikož hw na kterém běží W10 pravděpodobně W98 nepoběží – neřešme nyní proč) disk s W98 a normálně z řádky si pustíš setup.exe

http://www.fre­edos.org/

JájsemRaibek

No hlavně si myslím, že to jen tak nepůjde, protože při instalaci 98 je třeba zaváděcí disketa a bohužel dnes již počítače nemají disketovou mechaniku. Načíst to z flešky asi nepůjde, protože není v počítači zaveden ovladač na USB.