Lorelai

Jak na platbu předem?

Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. Jde to nějak přes internet? Třeba, že někam napíšu ten symbol a číslo účtu a nějaké číslo mé karty a ono se to odešle, nebo musím do banky? A můžu to udělat sama, když mi ještě nebylo 18?
Díky moc
Doplňuji:
Dobře, ale jak to tedy je s tím internetovým bankovnictvím? Jak to udělám? Musím si něco nainstalovat nebo je otevřu stránku, naťukám číslo a je to?

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-funguje-platba-na-ucet-predem

Další odpovědi
anonym

Když jsem si zařizovala účet, tak se mne přímo v bance zeptali, zda si hodlám zavést internetové bankovnictví.
Jestliže máš (nebo rodiče) zřízený účet u banky, tak by v něm měla být nabídka e-bankovnictví. V té by mělo jít nastavit internetové bankovnictví i přes internet. V nejhorším bude muset majitel účtu zajít přímo do banky a tuto službu si otevřít.

hawranek

Internet banking má dneska většina bank. Některé e-shopy to třeba ani nepoužívají- používají rychlejší platbu kartou online (ale to musíš mít tu službu aktivovanou- udělají ti to v bance). Jdi na stránku své banky, najdi odkaz na internetové bankovnictví. Ovšem pokud ho nemáš aktivní (jako že asi podle všeho ne), musíš v bance zažádat o jeho otevření a o heslo (později si nastavuješ své vlastní heslo, některé banky ještě využívají certifikát, ale ten se stahuje už potom při prvním přihlášení). Takže asi tak- koukni se do smlouvy, jestli máš internet banking. Pokud ne, jdi do banky, oni ti ho zařídí. A nech si taky zařídit to placení kartou přes internet. A ano, můžeš to dělat sama, i když ti není 18, ale musíš mít na účtě samozřejmě dost peněz (:-D) a nepřekročený denní limit.

Funna

existuje několik stytů plateb…jedna je PŘEVODEM Z ÚČTU, což je internetové bankovnictví, které se se neinstaluje…musí ti ho povolit banka, která ti přidělí nick a heslo…a co pak dál, se dozvíš od nich…
a PLATBA KARTOU…zadáš „jen“ její číslo a bezpečnostní CVC kód.(vzadu na kartě)…a to je všechno…